The Strain – Штам

зображення_viber_2021-11-15_12-23-34-429#USE_IT_OR_LOSE_IT

#використовуй_або_втрать

 

«Штам. Початок» (англ. The Strain) – роман жахів про вампірів, написаний Гільєрмо Дель Торо і Чаком Гоганом в 2009 році. Продовженням роману служать «Штам. Захід» (2010) і «Вічна ніч» (2011), разом складають трилогію «Штам».

Гільєрмо дель Торо Гомес – культовий кінорежисер мексиканського походження, продюсер, сценарист, письменник, журналіст. Лауреат премій «Оскар», «Золотий глобус», BAFTA. Зняв фільми «Блейд 2», «Хеллбой», «Багряний пік», «Форма води».

Чак Гоган – американський романіст, сценарист і телевізійний продюсер.

Дель Торо спочатку задумав свій роман «Штам» як телесеріал, але не зміг знайти фінансову підтримку. Його агент запропонував йому створити серію романів. Дель Торо запропонував співавторство Хогану в серії романів, пояснивши це тим, що вміє писати короткі оповідання і сценарії, але не романи. Хоган погодився працювати над проектом, прочитавши лише перші півтори сторінки.

У Міжнародному аеропорту імені Джона Кеннеді приземляється літак і застигає на злітній смузі, не подаючи жодних ознак життя. Сигнальні вогні не горять, вхідний люк заблокований. Будь-які спроби зв’язатися з екіпажем і пасажирами зазнають невдачі. Нарешті вдається проникнути в літак, і виявляється, що всі люди на борту мертві, мертві без будь-яких видимих причин. Однак ці причини добре відомі старому антикварові з Мангеттена, який підозрює, що в наш світ повернулася давня загроза, готова вкинути людство в темряву. Ця жахлива зараза швидко поширюється, жадібна, безжальна, смертельна. Через тиждень вона погубить Мангеттен, через місяць – всю країну, через два місяці – весь світ.

Книга сповнена відвертого жаху, і в той же час це дуже людяна історія, що змальовує відважних   людей, що дають відсіч в самій відчайдушній ситуації – перед обличчям всепланетної загибелі. Досить просто написано, але в той же час сюжет не так просто передбачити.

Після виходу першої книги студії і канали стали пропонувати співавторам екранізацію, але дель Торо вирішив, що нікуди не поспішає, і вважав за краще спочатку дописати трилогію. Тендер виграв канал FX (дочірній підрозділ Fox), який підтримав ідею режисера зробити максимально наближений до тексту серіал.