Всесвітній день науки

Продовжуємо знайомити читачів із європейськими святами, започаткованими ООН чи ЮНЕСКО. 10 листопада ми відмічаємо міжнародне свято − Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку. Проведення цього Дня з метою підвищення усвідомлення користі науки громадськістю в усім світі було рекомендовано в 1999 році на проведеній у Будапешті Всесвітній науковій конференції (зараз – Всесвітній науковий форум), де була висловлена необхідність щільнішої взаємодії між наукою й суспільством. Услід за конференцією, ЮНЕСКО офіційно заснувала Всесвітній день науки, який вперше в глобальному масштабі був відзначений 2002 року.

наукаПочинаючи з 2013 року Всесвітній день науки відзначається й в Україні. Найперше він був проведений молодими вченими Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України 10 листопада. Наступні роки до святкування долучились інші установи Національної академії наук України та ВНЗ зі Львова, Харкова, Дніпра та Одеси

До Всесвітнього дня науки науково-методичний відділ Київської обласної бібліотеки для юнацтва пропонує біобібліографічний нарис “Наука краще багатства”, в якому розповідається про славетних українських науковців: Яворницького, Антоновича, Закревського, Пулюя, Палладіна, Мечникова. Також фонди бібліотеки містять безліч літератури про науку та науковців.