Довідка (докладніше)

         КЗ КОР “Київська обласна бібліотека для юнацтва” (КОБЮ) щиро вітає Вас на сторінках нашого нового сайту!

Комунальний заклад Київської обласної ради “Київська обласна бібліотека для юнацтва” створена у 1980 році.  Створювалась бібліотека на базі бібліотеки-філіалу № 4 ЦБС Печерського району, яка в свою чергу була заснована у 1951 році і підпорядковувалась Управлінню культури виконкому Київської міської Ради депутатів трудящих, що підтверджує реєстраційна карта бібліотеки, видана Міністерством культури УРСР від 4 січня 1970 року та рішення Київського міського управління  статистики №299 від 05.06.03 про включення  до ЕДРПТОУ  КЗ КОР “Київська обласна бібліотека для юнацтва”

КЗ КОР “Київська обласна бібліотека для юнацтва”, колишня назва Київська  Державна обласна бібліотека для юнацтва ім. Я. Галана, рішенням Київської обласної Ради народних депутатів від 29.09.1992 року є обєктом комунальної власності області, що передане в управління обласній державній адміністрації.

Бібліотека у своїй діяльності керується Конституцією України, в тому числі Законами України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»  та  ”Про культуру”,  актами Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями голови Київської обласної державної адміністрації, рішеннями Київської обласної ради, іншими нормативно-правовими актами.

Бібліотека є загальнодоступним спеціалізованим закладом обласного значення, що здійснює бібліотечне,бібліографічне і довідково-інформаційне обслуговування юнацтва, а також спеціалістів з питань виховання, освіти, соціальної адаптації, організації дозвілля молоді. Вона також є обласним науково-методичним центром з питань бібліотечно-інформаційного обслуговування юнацтва та молоді.

Бібліотека є складовою частиною інформаційної системи держави, пов’язана взаємодією і взаємним використанням бібліотечних ресурсів бібліотек усіх видів. Фонд бібліотеки є складовою частиною  державного бібліотечного фонду України.

Бібліотека є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області – комунальної власності області, і підпорядковується Управлінню культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації. Свою діяльність здійснює за рахунок коштів обласного бюджету та позабюджетних надходжень, передбачених чинним законодавством України.

Бібліотека дотримується нейтралітету стосовно партій, громадських рухів і конфесій, керується принципами гуманізму, пріоритетом загальнолюдських цінностей, діє в інтересах державної та світової культури.

Структура бібліотеки складається з: науково-методичного відділу, інформаційно-бібліотграфічного, відділу маркетингу та презентації книги, відділу обслуговування та МБА, відділу абонементу, відділу читальної зали, сектору мистецтва, відділу комплектування та обробки літератури та відділу охорони та консервації книжкового фонду. Отже, згідно штатного розкладу КОБЮ в бібліотеці працює 24 спеціалісти.

КОБЮ займається просвітницькою роботою, популяризацією української книги. Завданням бібліотеки також є сприяння розвитку інформаційного, культурного потенціалу студентської молоді за допомогою історичних уроків, днів інформації, майстер-класів для студентства та книжкових виставок.

Київська обласна бібліотека для юнацтва здійснює книгообмін з бібліотеками області, проводить науково-практичні семінари, практикуми для працівників районних та селищних бібліотек Київської області, надає методичну допомогу на місцях, консультацію фахівців, бере участь в організації системи підвищення кваліфікації та безперервної професійної освіти бібліотечних кадрів, є базою практики студентів Київського обласного училища культури та мистецтв та студентів Київського Національного університету культури і мистецтв. Бібліотека займається видавничою діяльністю:  видає відповідну науково-методичну літературу для бібліотек області по роботі з юнацтвом.

Працівники КОБЮ систематично приймають участь у різних науково-практичних конференціях, Форумах, відвідують семінари та інші масові заходи в бібліотеках країни, обмінюються досвідом з колегами з інших бібліотек з метою підвищення свого професійного рівня.

Фонди бібліотеки налічують 50 тис. екземплярів книг та інформаційних документів з усілякої тематики. Підбірка літератури спрямована на учнівську молодь, студенство, вчителів, педагогів. Також у наших залах можна знайти літературу для дітей, художню літературу, найрізноманітнішу періодику, що налічує 180 назв газет та журналів.  Цікаво в нас буде й тим, хто пише наукові роботи, як то: реферати, курсові, науково-дослідні роботи студентів, тощо. Крім книг представлені нотні видання, а також широкий вибір альбомів з мистецтва − понад 3,5 тис. примірників з усіх видів та жанрів.

Щорічно бібліотека обслуговує більше 5 тисяч користувачів (зареєстровано читачів), при загальній кількості відвідувань – 26102. До бібліотеки звертається молодь з усього міста Києва, для одержання літератури та інформації з усіх галузей знань, так як фонд бібліотеки є універсальним і комплектувався на протязі багатьох років. Щорічна книговидача – близько 110 тис. примірників, з них приблизно 65% – книги, та 35% – періодика.

Стараннями працівників, бібліотека впродовж кожного року відмічає пам’ятні дати та ювілеї видатних людей тематичними книжковими виставками, оформленням залів цікавими цитатами з книжок, виданням довідок інформаційно-бібліографічного, краєзнавчого характеру. Постійно для користувачів бібліотеки проводяться тематичні перегляди літератури, круглі столи, вечори-зустрічі, бесіди, консультації з питань національної традиції, історії і культури України, українознавства, народознавства, з питань освіти та самоосвіти молоді, з розвитку інтелектуального потенціалу та загальної ерудиції молоді. В КОБЮ проводяться виставки-презентації робіт молодих художників.