7 причин, чому книга краще телевізора

Покажіть мені будь-кого, хто не проводив день таким ганебним чином: лежачи перед телевізором і поглинаючи чіпси, – і я скажу, що він бреше. Неважливо, як сильно ми любимо давати їжу нашим мізкам і стимулювати наші почуття (читай: вищезгадані чіпси), іноді нам просто необхідно віддаватися байдикуванню. І найбільш простий спосіб це зробити – влаштуватися перед старим добрим ящиком і досягти максимального відключення мозку.
Це удвічі серйозна спокуса , бо за довгі роки телебачення еволюціонувало з домашньої низкозатратної розваги, де поліція переслідує грабіжників, в місце, де процвітає вдумлива, кінематографічна розповідь. Але, незважаючи на всі ці чари, телевізор ніколи не перетвориться в книгу. Ось 7 причин, чому книги краще телебачення!

1. Книга унікальна
Зрозуміло, якщо ви берете в руки вже прочитану книгу, сюжет у ній буде тим же самим, але, завдяки нашій дорогій уяві, там, де ви уявляєте собі фіолетові дерева, у мене вони будуть сірими; де мені в якості головного героя буде бачитися Майкл Кітон, у вас буде Джерард Батлер. Коли ви читаєте, ви контактуєте зі своїм внутрішнім світом так, як не робите цього під час перегляду телевізора.

2. Під час читання можна зупинитися
Теоретично, при перегляді телевізора теж можна натиснути на паузу, якщо у вас є записуючий пристрій або ви дивитеся все на своєму ноутбуку. Але книгу можна просто відкласти, коли вам цього хочеться, і для цього вам не потрібні будь-які додаткові пристрої. Вам не потрібно проводити безсонну ніч в страху щось пропустити (хоча деякі книголюби все одно так роблять), тому що з ранку ви можете продовжити саме там, де зупинилися.

3. У книгах немає повторів – якщо вони не потрібні вам самим
Коли ви беретеся за нову книгу, вам немає потреби затримувати дихання і схрещувати пальці, сподіваючись, що цю річ ви ще не читали. Вам завжди гарантована нова пригода, якщо тільки ви не захочете перечитати улюблений твір. Зробити це набагато простіше, та й реклами не буде.

4. Книга завжди тривимірна, без набридливих окулярів
Не знаю щодо вас, але, будучи людиною короткозорою, ніщо не дратує мене сильніше, ніж ставити собі на ніс пару незрозумілих 3D-окулярів поверх моїх власних. Вгадайте, для чого не потрібні тривимірні окуляри, щоб випробувати повністю тривимірні відчуття? Правильно, для читання.

5. Книга надихає
Безсмертні слова пісні Reading Rainbow свідчать: «Метелик в небі, я злечу в два рази вище за тебе!» Але книга не просто переносить нас у місця, де ми можемо не опинитися (наприклад, космос), вона допомагає налагодити розмову з незнайомцем, який може стати вашим другом, роздивляючись що ви читаєте. Частіше ніж з ким-небудь ще, у мене зав’язувалися бесіди з приємними, людьми, що читають. Якщо у вас є книга, ви не самотні. Хочете піти в ресторан, але всі друзі зайняті? Хапайте саму нову книгу, замовте їй картопельки, а потім з’їжте її самі! Такі справи.

6. Таємниа книжна мова
Ви можете вважати, що книгу не варто судити по обкладинці (суперечливе твердження), але я судив про більшу частину моїх знайомих по тому, які книги вони читали. Одна дама стала моїм «нерозлучним другом» тільки тому, що вона використовувала цей вислів «добрий друг». Люсі Мод Монтгомері – назавжди, друзі!

7. Книга має кінець
Навіть найкращі ТВ-шоу стають гірше і гірше, якщо занадто довго перебувають в ефірі. Вони створюються для того, щоб боротися за глядача проти свого власного неминучого кінця. Книга ж починається з історії, яку треба розповісти, і закінчується, коли історія розказана. І, навіть якщо вона настільки шикарна, що вимагає продовження (наприклад, «Пісня льоду і полум’я»), у неї все одно буде початок, середина і, слава Богу, кінець.

Rebecca Jane Stokes, http://www.barnesandnoble.com/blog