Видана біобібліографічна робота “Художня палітра класиків іноземної літератури” (Ч.2)

Палітра 2 частинаКолись для того, аби побачити якесь диво, людині необхідно було опинитися безпосередньо на місці події. Скільки пригод упродовж свого життя могла пережити людина? Небагато. І вона створила книжку. Завдяки їй читач опинявся в найдивовижніших місцях, бачив життя далеких народів або здійснював мандрівку в часі. Книжка «переносила» його в ті казкові краї чи часи, що існували лише в уяві її авторів, або знайомила з надзвичайно шляхетними героями, які, швидше за все, насправді ніколи не існували. 

Через художню літературу, від батьків до дітей передавалися моральні й духовні цінності, закони життя. Книжка допомагала й допомагає людині краще розуміти як той світ, що поруч, так і той, що за тисячі кілометрів. Художній твір дає змогу подивитися на звичні речі іншими очима.
Книжка допомагає нам відкривати не лише навколишній світ, а й самих себе. Література - це безмежний світ, у якому постає і вирішується безліч проблем.

Читанням насолоджуються, а знання літератури є важливою ознакою освіченої, культурної, інтелігентної людини. Водночас, художні твори містять своєрідну шкалу духовних і моральних цінностей, накопичених людством упродовж тисячоліть, ознайомлюють нас із життям, побутом, звичаями, світоглядом і культурою різних народів. Ось як багато може Книга.

Через літературу «чуже» стає «своїм», корисним і потрібним для нас. Наша нація завжди була високоосвіченою й висококультурною. Тому й у третьому тисячолітті ми маємо читати й по-новому відкривати для себе найкращі книжки світу, бо тільки культура, рідна та світова, може об’єднати людей та забезпечити поступ у щасливе майбутнє!

КЗ КОР “Київська обласна бібліотека для юнацтва” представляє другу частину біобібліографічного видання “Художня палітра класиків іноземної літератури”. Видання присвячене до ювілеїв таких світових корифеїв пера, як: Джон Толкін (130 років), Умберто Еко (90 років), Жан Батіст Мольєр (400 років), Алан Мілн (140 років), П’єр Бомарше (290 років), Льюіс Керрол (190 років), Чарльз Діккенс (210 років), Віктор Гюго (220 років), Роджер Желязни (85 років), Олександр Дюма (220 років), О. Генрі (160 років).  Кожна із статей доповнені в кінці переліком видань автора, українських перекладів (якщо вони існують), підбірками цікавих фактів з біографій митців, які стануть в нагоді при розробці бібліотечних масових заходів, виставок, ігор, сценаріїв, тощо. 

Видання завантажене на сторінку сайта Методична робота – Видавнича діяльність 2022.