22 квітня – Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі)

Без названия (17)Матінка-Земля. Це вираження ми не рідко чуємо в нашому повсякденному житті і використовуємо його в нашому спілкуванні. Що воно означає і що ми в нього вкладаємо, – буквально зображено в самому формулюванні і формі подібної фрази. Земля – наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені Богом для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій її красі і різноманітності. Вона віддає нам себе цілком. Беззаперечно дарує свою любов. Не зважаючи навіть деколи на абсолютно блюзнірське ставлення з нашого боку. Як любляча мати живить, одягає і виховує своїх нетямущих дітей. Чим ми їй віддячуємо?
 
     Вже здавна в різних країнах світу це питання набуло нагальну актуальність. Людство нарешті, звернувши увагу на свою позицію і роль в екосистемах нашої Землі, задумалося. Невже ми почали переростати чисто споживчий період свого власного розвитку? Надія є. З’явилися і прагнення.
    Так, офіційно, починаючи з 2010-го року в наших календарях на міжнародному рівні з’явився знаковий День – Всесвітній день Матері-Землі, який відзначається 22-го квітня. У резолюції Генеральної Асамблеї ООН № A/RES/63/278, яка була затверджена з цього приводу в 2009-му році відзначалося, що термін «Матінка-Земля» досить поширений в різних культурах і загальноприйнятий у більшості країн світу, він відображає чіткий взаємозв’язок між нами і нашою планетою.
     Дата святкування цього всесвітнього дня так само вибрана не випадково: спочатку в цей день в США, відзначався День дерев. США були однією з перших країн, що заснували екологічні свята на державному рівні. До того ж дерево часто символізує життя: здоров’я і екологія нашої планети безпосередньо залежить від наявності на ній цих прекрасних творінь.
     Не дивно, що в національних календарях багатьох країн світу присутні подібні свята. Приміром, добрі традиції лісопосадок були притаманні нам на просторах нашої рідної землі ще з дореволюційних часів. У новій незалежній Україні, починаючи з 1998-го року в третю суботу квітня відзначається національне свято «День довкілля», яке з’явилося саме завдяки систематичному проведенню в цей день акції «Дерево – Життя».
     Польща відзначає «День лісопосадок» 10-го жовтня. Бельгія, Лесото, Португалія та Італія відзначають подібне свято 21-го березня. Македонія цей День проводить 12-го березня. Німеччина – 25-го квітня,  а Ізраїль за єврейським календарем в 15-й день місяця Шват.
     В африканських країнах, наприклад в Алжирі відзначають щорічно «День посадки дерев» 27-го жовтня, Намібія – 8 -го жовтня, Уганда – 24-го березня, ЦАР – 22-го липня, Нігер – 3-го серпня, Танзанія – 1-го січня, Малаві у другій понеділок грудня, Кенія – 21-го квітня, Єгипет – 15-го січня.
     Іран свято озеленення територій проводить 5-го березня. КНР і Китайська Республіка – 12-го березня, Шрі-Ланка – 15-го жовтня. Японія свій «День зелені» відзначає 4-го травня. Південна Корея – 5-го квітня. Філіппіни – 25-го червня, Камбоджа – 1-го червня. Коста-Ріка – 15-го червня,Венесуела – в останню неділю травня. Бразилія – 21-го вересня.  Мексика – у другій четвер липня, 
     У День Матері-Землі ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і закликаємо всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем. Що людина посіє – те й пожне. Не будемо про це забувати!
d9UKE3Ld6Di3zbqyI_-Ragtk5eywe3Zk