16 січня 2021 року набрала чинності стаття 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”

vDGW1a16 січня 2021 року набирає чинності стаття 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, основною вимогою якої є використання української мови під час обслуговування споживачів.
Зазначені норми закону стосуватимуться усіх громадян України, а також суб’єктів господарювання усіх форм власності, які здійснюють обслуговування споживачів. Саме тому імплементація цих норм та забезпечення їх чіткого виконання потребує широкого інформування громадян про нововведення та правовий механізм їх застосування.
Київська область має важливе значення в контексті реалізації державної мовної політики. Від того, як широко буде застосовуватися державна мова у столичній області, наскільки чітко будуть виконуватися норми діючого законодавства щодо використання державної мови, залежить мовна ситуація в інших регіонах України, а відповідно і консолідованість всього українського суспільства.
Пропонуємо до уваги відеоролики про законне право на обслуговування державною мовою за участі відомих українських акторів Ірми Вітовської та Юрія Дяка, актора і режисера Ахтема Сеітаблаєва, лідера гурту “Kozak System” Івана Леньо, з можливістю завантаження розміщені в розділі “ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ПОШИРЕННЯ (соціальна реклама)” на головній сторінці сайту Уповноваженого із захисту державної мови – mova-ombudsman.gov.ua (https://mova-ombudsman.gov.ua/reklama-16-sichnya).
Для тих, хто бажає покращити свої знання з української мови – реєструйтесь на сайті https://speakukraine.net/ та спілкуйтесь солов’їною!
Що змінюється для закладів цієї сфери та чому громадянам не варто хвилюватись - роз’яснює Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.