16 вересня – День захисту озонового шару Землі

20200908_122627КОБЮ – 40 років. Акція “З любов’ю до моєї бібліотеки: роки співпраці”

Матеріал поданий без змін

19 грудня 1994 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем захисту озонового шару. Цей день відзначається з 1995 року в пам’ять про день підписання Монреальського протоколу (у 1987 році) про речовини, що руйнують озоновий шар, враховуючи необхідність збереження озонового шару, який фільтрує сонячне проміння і попереджує шкідливий вплив ультрафіолетового проміння на поверхню Землі, тим самим зберігаючи життя на планеті. Якщо озоновий шар зникне, то життя, якщо і збережеться, то тільки глибоко під водою в Світовому океані або під землею.

 Втрата озонового шару стратосфери, який захищає усе живе, вважається однією з головних глобальних екологічних проблем, з якими світова спільнота ввійшла у нове тисячоліття.

Подолання цієї проблеми можливе лише завдяки скоординованим діям усіх націй та верств суспільства на глобальному рівні. Усвідомлюючи це, уряди практично усіх країн світу приєдналися до Монреальського протоколу і тим самим взяли на себе зобов’язання із досягнення головної мети – згортання виробництва та використання озоноруйнівних речовин у різних секторах промисловості. Дослідження, проведене під егідою Програми ООН з навколишнього середовища, показує, що озоновий шар Землі починає відновлюватися.

Якщо країни, які підписали протокол, будуть його дотримуватися і в майбутньому, то можна сподіватися, що озоновий шар відновиться до 2050 року. Державам було запропоновано присвячувати цей День пропаганді діяльності відповідно до завдань Протоколу та поправок до нього.  В ці дні традиційно читаються лекції, проводяться моніторинги,  виставки присвячені захисту озонового шару землі, пропаганді діяльності відповідно до завдань Монреальського Протоколу та поправок до нього.

Долучилася до цієї проблеми і Обухівська районна бібліотека для дорослих, працівники якої оформили в читальному залі тематичну викладку – застереження «Земля – наш дім, дбаймо про нього» та проводять перегляди літератури, бесіди, інформхвилини.

20200908_151617