14 лютого – Міжнародний день дарування книги

День 14 лютого, безумовно, відомий, перш за все, як День святого Валентина або День усіх закоханих. Однак, росте число людей, які знають ще про одне свято, що відзначається в цей день. Щорічно, починаючи з 2012 року, 14 лютого відзначається Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day).

Є свята, які народилися, завдяки увазі ООН або інших громадських організацій до проблем міжнародного характеру, є державні свята, релігійні, професійні та інші. Так чи інакше, кожен з них має свою історію виникнення.

День дарування книг – свято, яке стало міжнародним не тільки через свою глобальну суть, а й тому, що корінням своїми воно вийшов з народу, тобто ініціатива його появи належить одній звичайній людині – американці Еммі Бродмур – засновниці сайту дитячої книги в США. А ще Еммі Бродмур – мати трьох дітей. Саме питання одного з синів, який запитав одного разу у мами – чому немає такого дня впродовж року, коли люди дарують один одному книги просто так, і стало поштовхом до появи на світ нового значимого свята. Звертаючись спочатку по своїх каналах зв’язку до знайомих блогерів, користувачів соціальних мереж, колег і партнерів по сайту, Еммі ініціювала в 2012 році щорічне проведення 14 лютого Дня дарування книг.

Питання маленької дитини, ініціатива і активна позиція його матері були підхоплені мільйонами людей по всьому світу, що і сприяло становленню цього свята як Міжнародного дня. І сьогодні в цей день прийнято дарувати книги, в першу чергу, дітям, а також тим, чиї можливості у доступі до читання книг, з тих чи інших причин, обмежені.

Однак, не тільки діти люблять читати. На щастя, ще дуже багато дорослих людей розуміють і цінують книгу як предмет не тільки матеріальної, а в першу чергу, духовної цінності, цінують ті почуття і емоції, які дарує читачеві автор. Задяки читанню діти вчаться добру, дружбі, взаємодопомозі, любові до ближнього, почуттю співпереживання, – тому, що допомагає дитині стати Людиною.

На сьогоднішній день ідейні натхненники просування і популяризації книги та свята сягають своєї мети:  активісти просять всіх небайдужих людей дбайливо ставитися до книги, не забувати про те, що, на жаль, навіть сьогодні в світі не кожна людина має можливість вільно познайомитися з книгою. Хтось – через недостатнє матеріальне забезпечення, а хтось – в силу важкої життєвої ситуації, соціальних причин. Є дитячі будинки, притулки, інтернати, лікарні, де перебувають залишені батьками діти. Принести туди книги, які прочитані або не затребувані, подарувати ці книги, побачивши в очах дитини радість і, згадавши, що не тільки гаджети можуть викликати таке непідробне почуття – зробити добру справу!

present_bookНагадаємо, що в Київській обласній бібліотеці для юнацтва триває акція “Подаруй бібліотеці книгу”, завдяки якій читачі подарували бібліотеці близько 300 примірників книг!