11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів

IMG_20170411_115614До Обласної краєзнавчої акції “Бібліотека: день за днем”

Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів— пам’ятна дата, що відзначається громадськими організаціями, окремими органами влади в Україні та колишніх республіках Радянського Союзу 11 квітня на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в’язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.

В березні 1945 року німецьке командування й основна частина охорони втекли з табору перед загрозою бути схопленими американськими військами. Тоді, безпосередньо перед прибуттям американців, на території Бухенвальду (найбільшого концентраційного табору) спалахує збройне повстання, організоване силами самих ув’язнених. Коли в концтабір Бухенвальд увійшли американські війська, повсталі вже перебрали на себе контроль над табором смерті,  і було піднято червоний прапор. 11 квітня— день входження американців на територію Бухенвальду –  був прийнятий як дата, коли відзначається «Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів». Після переходу табору під юрисдикцію СРСР,  його  було долучено до системи концентраційних таборів НКВС, а 1948 повністю інтегровано в систему ГУЛАГ.

Для читачів Богуславської районної бібліотеки розгорнута викладка літератури, а також проведена інформаційна панорама “Фашистські табори смерті” на дану тему, адже кожен свідомий українець повинен знати та пам’ятати страшні події в історії України!

IMG_20170411_115632