ІРЕН РОЗДОБУДБКО – ПИСЬМЕННИЦЯ, ЖУРНАЛІСТКА, СЦЕНАРИСТКА

20221101_153638Київщині – 90

Обласний краєзнавчо-бібліотечний марафон “Краєзнавчі таємниці бібліотек Київщини”

Матеріал поданий без змін

З досвіду роботи Обухівської центральної публічної бібліотеки Обухівської міської ради

                         /До  60-ти річчя від дня народження Ірен Роздобудько/

Її називають однією з найуспішніших українських письменниць, вона – неодноразова переможниця літературного конкурсу «Коронація слова».

Варто зазначити, що літературний конкурс «Коронація слова» відкрив широкому загалу не одну перлину літературної творчості та не одного майстра пера. До таких авторів належить і Роздобудько Ірен Віталіївна. У деяких джерелах помилково вживають ім’я письменниці як Ірина, проте це не вірно. Ірен — не псевдонім. Після її народження, а саме 3 листопада 1962 року, таке вишукане ім’я для своєї донечки — майбутньої письменниці, її батьки обрали зовсім не випадково. Воно було запозичене у героїні роману «Сага про Форсайтів», який написав Дж. Голсуорсі.

Ким же ще могла стати дівчина, названа на честь літературного героя? Звичайно, письменницею! І не тільки. Ірен Роздобудько настільки талановита і різнобічна особистість, що встигає, здається, все: пише поезію, прозу та сценарії та займається перекладацькою діяльністю. Крім роботи, пов’язаної зі словом, має багато хобі: грає на гітарі, займається вишивкою бісером та малює. До речі, вона навіть зобразила ілюстрації до декількох книг інших авторів.

Вищу освіту вона здобула в Київському національному університеті. Там вона закінчила факультет філології. Отримавши хорошу освіту, молода дівчина почала працювати у різних періодичних виданнях. Вона була й оглядачем, і коректором, і журналістом, і редактором. Навіть диктором на радіо їй довелося бути. На сьогодні вона займає посаду головного редактора журналу «Караван історій. Україна». Ірен Роздобудько просто займається улюбленою справою, і можливо, саме у цьому нестримному бажанні і закладена формула її успіху. А ще – у таланті і великій працелюбності.

Досить цікавим  є той факт, що Ірен не знала зовсім української мови, оскільки народилася у російськомовному Донецьку. Але, коли вона нею оволоділа, то вже не захотіла писати російською.

У письменницькій діяльності Ірен  багато експериментує з жанрами, художніми засобами, героями. У її творчому доробку уже велика кількість книг. Варто зазначити, що кожна з них унікальна і неповторна, жодна не схожа на іншу. Це і детективи, і романи: любовні, психологічні та навіть сатиричні. Пише авторка і для діток. Найвідоміші дитячі книги «Коли оживають ляльки», «Пригоди на острові Клаварен». Визнання до Ірен Роздобудько прийшло у 2000-му році. Саме тоді вона стала лауреатом премії «Коронація слова». Друге місце вона отримала за роман «Пастка для жар-птиці». Щоправда, видали його під іншою назвою — «Мерці». Але друге видання побачило світ під власною назвою авторки.

Через 5 років вона знову повертається до «Коронації слова». Цього разу вже отримує перемогу зі своїм «дітищем» під назвою «Ґудзик». Цією психологічною драмою письменниці вдалося підкорити не лише журі конкурсу, а й мільйони читачів.

 З-під пера І. Роздобудько вийшла досить велика кількість творів. Назвемо найбільш відомі з них. Це: «ЛСД», «Ескорт у смерть», «Дванадцять», «Зроби це ніжно», «Дві хвилини правди», «Арсен», «Оленіада» та інші.

Ірен  має дорослу доньку. Живе та працює у Києві.

До дня народження письменниці в Обухівській центральній публічній бібліотеці оформлено викладку – присвяту “Ірен Роздобудько – письменниця, журналістка, сценаристка”, де розміщено найбільш відомі твори сучасної письменниці. Всіх, хто зацікавився творчістю Ірен Роздобудько, запрошуємо до бібліотеки!

Л.Храпач – завідуюча Обухівською центральною публічною

                     бібліотекою Обухівської міської ради 

20221102_095309