Інноваційні зміни у бібліотеках для юнацтва та молоді

20210311_141006

    #alldigitalweek

З 10 по19 березня 2021 р. Державна бібліотека України для юнацтва спільно з Центром неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв провели навчання фахівців відділів обслуговування обласних бібліотек України для юнацтва, молоді за темою «Інноваційні зміни у бібліотеках для юнацтва та молоді», яке відбулося з використанням платформи ZOOM.

У навчанні взяли участь завідувачка відділом обслуговування користувачів КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва» О.О. Шмідт та провідний методист Т.І. Бойченко.

Перед присутніми виступили провідні фахівці бібліотечної справи, мовознавці та провідні психологи.

Хіміч Ярослава Олегівна, кандидат історичних наук, доцент кафедри культурології та інформаційних комунікацій НАКККіМ розкрила теми: «Інноваційні зміни у бібліотеках на основі проектного менеджменту та ініціативної діяльності працівників бібліотек» та «Лідерство та командний підхід в кадровому менеджменті як основа інноваційних змін у бібліотеці».

Грубі Тамара Валеріївна, кандидат психологічних наук, доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка провела для слухачів психологічні тести та  розповіла присутнім про профілактику перфекціонізму і стресу працівників культури і мистецтв та професійне вигорання.

Про інформаційне забезпечення впровадження стандартів у діяльність українських бібліотек розповіла присутнім Соколова Ірина Василівна, молодший науковий співробітник Інституту бібліотекознавства НБУ ім. В. Вернадського.

Рябченко Марина Миколаївна, кандидат філологічних наук, асистент кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості Інституту філології Київського національного університету ім. Т. Шевченка та блогер Скоріна Ганна ознайомили із новинками воєнної літератури та розповіли про історію написання творів авторами, які брали участь у зоні АТО/ООС.

Про дизайн мислення для бібліотекарів як спеціальну методологію створення інноваційних бібліотечних послуг розповіла Сошинська Ярослава Євгенівна, кандидат історичних наук, доцент КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Копієвська Ольга Рафаїлівна, доктор культурології, професор, завідувачка кафедри НАКККіМ розкрила тему «Креативні культурні індустрії та можливості для інноваційного розвитку бібліотек».

Про ключові зміни в новій редакції українського правопису розповіла кандидат філологічних наук, доцент кафедри НАКККіМ Бугайова Оксана Іванівна.

Джугастрянська Юлія Володимирівна, кандидат філ. наук, дослідниця психології читання, перекладачка виступила перед присутніми із темою «Чому і навіщо ми читаємо в епоху digital».

Адаменко Марина Петрівна, головний бібліотекар Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого розкрила тему «Незручні» маргіналізовані відвідувачі в бібліотеці: чи готові ми до комунікації?».

Також для учасників навчання проведена печа-куча «Змістовні інновації в бібліотеках для юнацтва,  молоді: орієнтація на кращі практики», де кожен фахівець з обласних бібліотек для юнацтва та молоді України мав змогу поділитися своїм досвідом, успіхом. Завідувачка відділом обслуговування користувачів КОБЮ О.О. Шмідт розповіла про досвід співпраці з фахівцями районних, міських ЦБС та бібліотек ОТГ Київщини і розкрила тему «Залучення користувачів та просування читання у  публічних бібліотеках Київської області».

20210311_144543

20210311_102415