Є злочин гірший, ніж спалювати книжки – не читати їх. 100-річчя з дня народження Рея Бредбері

изображение_viber_2020-04-14_11-43-55Сьогодні, 22 серпня, ми святкуємо 100-річчя з дня народження Рея Дугласа Бредбері – одного із найвідоміших американських письменників-фантастів, автора літературних творів різних жанрів, серед яких найбільшу славу здобули «Марсіанські хроніки» (1950), «451° за Фаренгейтом» (1953), «Вино з кульбаби» (1957).

Пропонуємо вашій увазі видання бібліотеки присвячене творчості Рея Дугласа Бредбері:

«Є злочин гірший, ніж спалювати книжки – не читати їх» : інформаційно-бібліографічний огляд : до 100-річчя з дня народження американського фантаста Рея Бредбері / уклад. Л. О. Соколовська; КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва». – Київ, 2020. – 30 с.

Огляд містить біографію та аналіз творів американського письменника-фантаста Рея Бредбері. Зацікавлять читача уривки інтерв’ю з письменником та фільмографія екранізацій. Видання має бібліографію творів Р. Бредбері наявних в фондах КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва».

imagesРей Бредбері – фантаст, майстер гротеску, казкар. Але його твори не несуть жодного розважального характеру, вчитавшись в них, можна  побачити, який тонкий кордон між  фантастикою і реалізмом. Адже кожен герой, чи то дитина чи дорослий, знаходить  відображення в нашому сучасному  житті. У своїх роботах він акцентує увагу на багатьох глобальних проблемах, які стосуються людства в цілому так і окремої людини, його твори змушують і допомагають думати після їх прочитання читач багато речей переосмислює. У своїх історіях він часто пише про боротьбу добра зі злом. Рей Бредбері виступав за духовні цінності й у своїх роботах часто описує машинерію, як зло. Хоча і Бредбері вважають одним з основоположників жанру фантастика його твори часта тяжіють до різних жанрів. Його твори – це розгорнута метафора, яка дозволяє за допомогою фантастичних засобів показати сьогоднішню дійсність. Проблеми, які він ставить у своїх фантастичних творах – це нагальні загальнолюдські проблеми. Рей Бредбері не говорить, яким чином їх вирішувати, він лише звертає на них читацьку увагу і змушує замислитися. Можливо, саме тому його творчість продовжує викликати інтерес у читачів, видавців і кінематографістів. Рей Бредбері присвятив всю творчість утвердженню принципів гуманізму. Світогляд, який визначає цінність людини як особистості, її право на свободу, щастя, розвиток і реалізацію своїх здібностей, та принципи рівноправності, рівності, людяності як бажаної норми у стосунках між людьми – основні постулати письменника.