“… як фашисти в 1941 році” (інтерв’ю Юрченко Н. В., Русаківська сільська бібліотека-філія, Іванківська ТГ)

изображение_viber_2022-08-31_18-43-22-190Обласне вільне інтерв’ювання «Київщина: 1 місяць, 1 тиждень, 1 день»

З перших днів повномасштабного вторгнення російських військ в Україну село Русаки було в окупації. Під селом перебували танки з рашистами, а згодом російські війська зайшли до нас в село. На це було страшно дивитися – вони йшли з автоматами попереду, а за ними танки, як фашисти в 1941 році. Вони ходили будинками, перевіряли документи, переглядали телефони та шукали зброю.

В селі люди гуртувались сім’ями, ховались в погреби вдень та вночі. З Русаків ми не мали змоги ні виїхати, ні вийти, стріляли по автомобілях та цивільних.

Російськими військовими було окуповано будинки, бібліотеку та клуб. Там вони й проживали. Тікаючи, залишили після себе розруху та страшний слід.

Над домівками день і ніч літали гелікоптери та літаки, постійно було чути вибухи. На кожній вулиці були закопані танки, ще близько п’яти  ̶  поблизу бібліотеки та клубу. В селі не було світла, зв’язку, газу та води. По воду ходили до сусідів, в кого були колодязі.

Під час окупації в бібліотеці було пошкоджені двері, груба й стелажі, знищено та викрадено частину книг. До роботи бібліотекар приступила з квітня місяця. Перше, що було зроблено, це – переоблік та впорядкування книжкового фонду. Потім власноруч – косметичний ремонт, прибирання території та приведення її до належного стану.

 Юрченко Наталія Володимирівна,

бібліотекар Русаківської сільської бібліотеки-філії  

КЗ ІСР «Іванківська публічна бібліотека» Іванківська ТГ

Русаки3Русаки2Русаки1Русаки