Юстейн Ґордер «Світ Софії»

IMG_20210908_141328#бібліотекар_рекомендує

#що_почитати

«Світ Софії»  – дитячий роман 1991 року про історію філософії норвезького філософа та письменника Юстейна Ґордера.Buchmesse-Leipzig-Jostein-Gaarder-2

Юстейн Ґордер (нар. 8 серпня 1952, Осло, Норвегія) – норвезький письменник, автор прозових фантастичних та філософських творів для дітей та молоді, популяризатор філософії.

У 1991 році його праця «Світ Софії. Роман про історію філософії» стала бестселером спочатку в Норвегії, потім у Німеччині, Франції, Великій Британії. Перекладений 53 мовами (в тому числі українською), «Світ Софії» був надрукований загальним тиражем понад 30 мільйонів. 1994 року книжка отримала Німецьку молодіжну літературну премію.

 «Світ Софії» – це роман про історію філософії. Головна героїня – чотирнадцятирічна дівчинка Софія знаходить у поштовій скриньці листа від загадкового філософа, в якому лише два запитання «Хто ти?» і «Звідки взявся світ?». Саме ці питання завжди цікавили людство. З них і почалася мандрівка дівчинки у світ філософії, починаючи від мислителів Стародавньої Греції і аж до філософів сучасності. Захоплююча мандрівка інтелекту і уяви дає чудову нагоду читачеві різного віку подорожувати слідами великих мислителів, відкриваючи таємниці загадкового та багатозначного світу Софії, Світу Мудрості.

Окрім цього, Софія повинна буде розгадати цілу детективну історію, яка буде обвиватися навколо таємничого майора та його дочки Гільди. І треба пам’ятати, що 15-річчя вже незабаром.

 «Світ Софії» безумовно добра і світла книга. Письменник розповідає просто про складне. Непрості речі пояснюються просто, в ігровій формі, щоб було зрозуміло дітям, для яких і  була написана ця книга.  Доступно і цікаво про історію філософії.  Вся історія філософії від найдавніших часів і до 20 століття описана в ній коротко, виразно й доступно, з прикладами з життя. Філософські вчення стають зрозуміліше. З роману ви дізнаєтеся про Сократа, Аристотеля і Платона, Декарта і Канта, Фрейда і Юма та багатьох інших філософів. Разом з головною героїнею Софією спробуєте знайти і дати  відповіді на питання «Хто ти є?», «Звідки узявся світ?».  Ця книга підійде допитливим дітям і дорослим, які не сильно любили цей предмет або для того ,щоб освіжити свої знання. Після прочитання ви обов’язково захочете вивчити філософію глибше. Ви відкриєте для себе новий світ.

Цитати з книги:

«Життя – така дивовижна річ, що філософські питання виникають самі собою».

«Єдине, що нам потрібне, аби стати добрим філософом – це здатність дивуватися.»

IMG_20210908_135812  IMG_20210908_141456IMG_20210908_141718