Чорнобиль: без грифу таємно

изображение_viber_2021-12-14_15-41-13-002До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня 2021 року до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва»  спільно із Державним архівом Київської області проведений круглий стіл «Чорнобиль: без грифу таємно».

Київська обласна бібліотека для юнацтва приймала гостей із Державного архіву Київської області: Мідцева Марина Вікторівна, начальник відділу використання інформації документів, Коваленко Рена Яківна, головний спеціаліст відділу використання інформації документів, Баженова Маргарита Миколаївна, завідувачка сектору користування документів читального залу, Шорсткіна Олена Федорівна, науковий співробітник відділу довідкового апарату та обліку документів.

Із вітальним словом до присутніх звернулася директор бібліотеки, Заслужений працівник культури України Сорока Галина Йосипівна.

_DSC0016

Головний спеціаліст відділу використання інформації документів Коваленко Рена Яківна провела презентацію архівних документів «Чорнобиль: дорогою пам’яті». У виступі використані фрагменти фільмів «Чорнобиль: хроніки важких тижнів» режисера В. Шевченка, «Ночь длинною в 20 лет» наданого інформаційним представництвом відділу ДСП «Чорнобильська АЕС». Матеріали надані центральним Державним архівом кінофотофоноархівів України імені Г. С. Пшеничного.

_DSC0045

У колективі бібліотеки працює жінка, яка була свідком найстрашнішої аварії в історії, і, яка брала безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – це Войналович Олександра Миколаївна, провідний бібліотекар відділу обслуговування користувачів, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС у 1986 році, яка поділилася своїми спогадами.

_DSC0076

Присутні переглянули презентацію «Мій біль – Чорнобиль», яку підготувала завідувачка відділом обслуговування користувачів О.О. Шмідт, де були використані інформаційно-бібліографічні матеріали «Зірка Полин», виданими науково-методичним відділом бібліотеки.

_DSC0082

У 1986 році колектив Київської обласної бібліотеки для юнацтва були в 30-ти кілометровій зоні від ЧАЕС з метою організації пересувних бібліотек. Яворська Ніна Володимирівна, завідувачка відділом комплектування та каталогізування документів, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС також поділилася спогадами організації бібліотечної справи для ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

_DSC0087

Із книжковою виставкою «Чорнобиль – чорний спомин, вічний біль»  ознайомила Долідзе Тінатін Юріївна, провідний бібліограф інформаційно-бібліографічного відділу КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва».

изображение_viber_2021-12-14_15-41-00-727

Заступник директора по науково-методичній роботі Василькевич Тетяна Іванівна зробила огляд книги Миколи Тимофійовича Долгіх, полковника у відставц «Первая специальная». Сам автор у  1986-1987 рр. приймав активну участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС на посаді начальника штабу в/ч 3217, а потім в/ч 3031, штаб якої розташовувся в зоні відчудження.

_DSC0103

Книга містить унікальну інформацію, зібрану автором, про долі Людей у пагонах, котрі з честю і мужністю виконали покладене на них бойове завдання  - охорона ЧАЕС у момент та після вибуху 4-го енергоблока. Це повість про офіцерів та прапорщиків, котрі взяли на себе перший самий страшний удар.

Видання подаровано автором під час заходу до 30-ліття аварії на Чорнобильській АЕС та є у бібліотечному фонді КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва».

Також присутні переглянули виставку фоторобіт Чорнобильського фотографа Калашнікова О. М.

изображение_viber_2021-12-14_15-41-11-490

Провела захід завідувачка відділом обслуговування користувачів Шмідт Олена Олександрівна.

_DSC0039

В рамках круглого столу відбулося обговорення питань екологічної тематики. За результатами обговорень вирішено у наступному 2022 році провести соціологічне дослідження з даного напрямку серед молоді і юнацтва Київської області. Результати даного дослідження будуть передані у Державний архів Київської області.

Науково-методичним відділом КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва» підготовано і передано чергові документи для збереження у Державний архів Київської області. Наразі це узагальненні підсумки обласного відкритого письмового інтерв’ювання працівників публічних бібліотек ОТГ Київської області «Вплив процесів децентралізації на діяльність бібліотеки».

_DSC0061

_DSC0123-1

_DSC0121

_DSC0118

_DSC0142