Чому російська культура – це отрута? Три аргументи від Мінкульту

277363069_288827006734860_625217606301872639_nУкраїнці масово відмовляються від російської мови, а світ бойкотує кіно, театр, телепрограми країни-окупанта. Однак, незважаючи на війну, дехто просуває міф про те, що мистецтво “поза політикою”. Тому в Міністерстві культури та інформаційної політики пояснили, чому російська культура шкідлива для України.

“Культура – це простір свободи, натхнення, правдивого свідчення та глибокого осмислення, а не пропаганда самозвеличення, жорстокості й приниження гідності іншого. Це не вибудовування спотворених уявлень про світ на догоду злочинному політичному режиму, не вибудовування світу кривих дзеркал, у якому правда не має жодного значення”, – наголошують у відомстві.

Чому культура Кремля – це отрута?

У Мінкульті пояснюють, що Росія зазвичай використовує мистецтво для пропаганди, зокрема антиукраїнської.

Література

У російській літературі про українців зазвичай пишуть як про “малоросів”, а про нашу мову – як про “нарєчіє”, зневажливо. Так росіяни принижують українців і порушують їхнє право на самовизначення.

Це прояв імперіалізму, наголошує МКІП.

Кіно

Російські комедії часто сповнені ксенофобії, а драми – “величі та багатообраності” російської нації.

При цьому в комедіях предметом насміху зазвичай стають “відмінності” від росіян.

“Цими темами росія продовжує виховувати своїх громадян. Слова “любовь к родине россии”, “хохлы”, “бандеровцы” постійно експлуатуються, наприклад, при повторних показах фільму “Брат”, – пише Мінкульт.

Артисти

Артисти, що підтримують незаконну тимчасову окупацію Криму Росією та виступають на концертах на честь цього, є лідерами думок мільйонів людей.

“До них дослухаються, їх цінують, з них беруть приклад. Творчість цих артистів має бути заборонені”, – наголошують у відомстві.

Джерело – Українська правда