Чи причетний Пушкін до Бучі – в подкасті Укрінформу «Що з цим робити?» (відео)

630_360_1679734493-195Укрінформ запускає новий подкаст «Що з цим робити?». Братиметься тема чи проблема, які «на слуху», і розбиратиметься – як з цим бути. Автори шукатимуть аргументи «за» і «проти», дивлячись на кожне явище свіжим поглядом. До участі залучатимуться експерти та слухачі. Старт проекту дадуть Олександр Харченко та Володимир Радченко, далі теж будуть цікаві люди.

В першому випуску подкасту тема про російську літературу. Якщо точніше, не про неї загалом, а про те, як її подавали поколінням українців в школі та обробляли юні мізки в потрібному напрямку. Автори пропонують обговорити: 

чому ми вважаємо Михайла Лєрмонтова «дідусем російської пропаганди»;

- чому Пушкін зі своєю історією про властителя, який шле отруту сусідам, проходить в «рослите» по відомству «свободолюбивой лирики»;

- чому в їхній системі координат «юность новая» може мати лише один варіант – «из костей взойти»;

- і як навіть Роберта Стівенсона можна притягти до «рослита», аби виховувати юного читача в потрібному, «патріотичному» дусі.

Слово від авторів: “Про все це, звісно, ми не говорили б, якби й сьогодні не було людей, які кажуть: геть руки від російської культури! путін та сьогоднішня війна то одне, а «рослит» і «роскульт» то інше.  Чайковський не відповідає за згвалтування в Бучі. Пушкін нікого не бомбив в Маріуполі. А Лєрмонтов з Толстим ніяким боком не причетні до того, що відбувається під Бахмутом. Тут ми кажемо: стоп, трохи не так. Дуже навіть не так. І ось чому…”

Слухайте, думайте, дискутуйте!

Джерело