ЧИТАЮТЬ УСІ: КНИЖКОВІ ІНІЦІАТИВИ ДЛЯ ДОПОМОГИ ВІЙСЬКОВИМ ТА ЦИВІЛЬНИМ

depositphotos_214335464_s-1Допомогти ЗСУ можна різними способами: хтось віддає гроші, хтось — продукти, а хтось — книжки. Так, читання теж помічне на війні. У підбірці зібрали різноманітні ініціативи зі збору книжок — вони націлені на допомогу військовим, вимушеним переселенцям чи тим, хто опинився через війну за кордоном. 

По Україні

Хмельницький

Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва та ГО «Українці майбутнього» збирають україномовні книжки, щоб передати їх на фронт та в госпіталі. Особливе прохання — приносити видання сучасних авторів. 

Збір триває постійно, книжки передають частинами, як тільки назбирається достатня кількість.

Куди приносити: в бібліотеку — вулиця Соборна, 33/54, Хмельницький. Або ж надсилати поштою, дізнатися дані можна на інстаграм-сторінці ГО.

 hmelnyczkyj-1024x1024

Тернопіль

Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека створила акцію «Книжка — джерело води живої», у рамках якої збирають літературу для поранених воїнів, що лікуються на Тернопільщині. За допомогою видань (а збирають саме україномовні книжки) у госпіталях створять літературні куточки.

Акція відбуватиметься постійно, тож можна принести власні книжки, коли зручно.

Куди приносити: бульвар Тараса Шевченка, 15, Тернопіль. 

ternopil

Чернівці

Чернівецька обласна бібліотека імені Михайла Івасюка збирає сучасні україномовні книжки для наших воїнів. Це допоможе підтримати бойовий дух війська.

Куди приносити: вулиця Ольги Кобилянської, 47, Чернівці.

chernivczi-1024x1024

Івано-Франківськ

Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби ім. Степана Бандери збирає книжки, щоб надіслати їх на Чернігівщину та Сумщину, у бібліотеки, що постраждали від війни. У травні уже доставили понад 1600 книжок на Чернігівщину, збір для Сум триває.

Куди приносити: вул. Генерала Тарнавського, 22, Івано-Франківськ.

ivano-frankivsk

Черкаси

Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка оголосила збір книжок для воїнів, що лікуються в місті. Закликають поділитися виданнями і таким чином «озброїти воїнів». 

Бібліотека працює щодня, крім суботи з 10:00 до 18:00.

Куди приносити: вул. Надпільна, 285, Черкаси.

cherkasy

Рівне

Благодійна організація «Серце дітям України» організувала збір українських книжок для поранених воїнів, що зараз перебувають у Рівному на лікуванні. Очікують зібрати художню літературу, можна приносити історичні романи, науково-популярні видання. Головне, щоб були українською мовою.

Куди приносити: книгарня «Ранок»,  проспект Миру, 16, Рівне.

За кордоном

Проєкт «Українська книжкова поличка»

Ініціатива Олени Зеленської відправити українські книжки до різних країн була задумана ще до повномасштабного вторгнення, але зараз особливо важлива. Уже 10 країн долучилися до проєкту. Українські книжки з’явилися Франції, Нідерландах, Естонії, Латвії, Литві, Австрії, Туреччині, Словаччині, Швеції та Чехії. 

Цей проєкт дасть змогу іноземцям знайомитися з нашою літературою, а також дозволить українцям, що опинилися за кордоном через війну, почитати рідною мовою.

ukrayinska-knyzhkova-polychka-1024x682

Для Чехії

Проєкт зі збору книжок під назвою «Українські книжки у Чехії! Ukrajinské knihy do Čech!» створили, щоб українці, що вимушено переселилися до Чехії, змогли читати українською. Перша акція була проведена у червні — збір тривав у Львові, Івано-Франківську та Винниках.

Така ініціатива з’явилася завдяки Інститут стратегії культури у Львові спільно з «Вітряками» з Праги та «Вірменська 35» у Львові.  За новими зборами можна стежити на інстаграм-сторінці проєкту.

chehiya

Для 10 країн

«Видавництво Старого Лева» спільно з «EPAM Україна» надсилають книжки для вимушено переміщених українців у Польщі, Румунії, Естонії, Німеччині, Англії, Болгарії, Угорщині, Греції, Чехії та Канаді. Уже вдалося надіслати 1300 книжок до різних бібліотек.

Долучитися до збору можна за допомогою донатів — придбавши спеціальний сертифікат від 5 до 100 євро. 

epam-ta-vsl-peredayut-knygy-ukrayinczyam

А з російським що?

Ірпінь

Ініціативу «Сяйва книги» підтримали і в Ірпені. Російські книжки можна приносити до Ірпінської міської публічної бібліотеки імені Максима Рильського. Керівниця відділу культури, національностей і релігій Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк оголосила про збір на своїй фейсбук-сторінці. Кошти обіцяють передати ЗСУ.

Куди приносити: вул. Шевченка, 3А, Ірпінь, Київська область.

Острог

Острозька центральна бібліотека збирає книжки російською, аби здати на макулатуру, а виручене — віддати на потреби ЗСУ. Крім книжок, можна приносити газети та журнали.

Куди приносити: з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 18:00, вул. Східна, 33, Острог.

 ostrog

Рівне

Управління культури і туризму Рівненської міської ради та ГО «Допомога армії Рівне» створили акцію «Російську літературу — на макулатуру, а гроші — на ЗСУ». Щоб долучитися, треба принести свої книжки російською у одну з бібліотек. За виручені кошти обіцяють придбати генератори для ЗСУ.

Куди приносити: перелік бібліотек можна подивитися у дописі.

rivne.-rosijske-na-makulaturu

Івано-Франківськ

Бібліотекарка Таня Підчук придумала акцію «Дерусифікуй свою бібліотеку». Жінка просить приносити їй російські книжки, вона здаватиме їх на макулатуру, а гроші використає для покупки нових книжок для дитячої бібліотеки. 

Куди приносити: мікрорайон «Позитрон», деталі на сторінці бібліотекарки.

ДЖЕРЕЛО