Хроноскоп подій “Ви йшли до перемоги, а за вами йшла весна…”

neveragain_3z_userpicУ річницю завершення бойових дій Другої світової війни у Європі в Україні не тільки святкуватимуть традиційний День перемоги 9 травня, але й відзначатимуть 8 травня – як День пам’яті та примирення. Громадські діячі та представники влади запропонували і символ для цього дня – квітку червоного маку. Історики кажуть, що зі зміною дат і символів має відбутися переосмислення того, чим була Друга світова війна для України.

До Дня Перемоги над нацизмом у Європі, Дня пам’яті та примирення у Київській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся хроноскоп подій “Ви йшли до перемоги, а за вами йшла весна…”. Запрошуємо відвідувачів ознайомитись із виставкою:

изображение_viber_2021-05-07_10-57-33изображение_viber_2021-05-07_10-57-27 изображение_viber_2021-05-07_10-56-58

На виконання засад Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років», Український інститут національної пам’яті підготував змістовні тематичні інформаційні матеріали, серед яких: довідка про мак пам’яті; довідка про мистецьку акцію «Перша хвилина миру»; довідка щодо можливості використання «прапора перемоги» під час заходів 08-09 травня; довідка про «георгіївську стрічку» як елемент російської пропаганди;  довідка про «Безсмертний полк»; твори українських письменників і поетів, які розкривають події та наслідки війни; корисні Інтернет посилання тощо.

Гасло інформаційної кампанії: «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

Обложка-рубежі-слави-212x300У ці дні актуальними стають патріотично-краєзнавчі матеріали “Рубежі слави”, видані науково-методичним відділом бібліотеки торік. Ознайомитись із роботою можна у розділі Методична робота – Видавнича діяльність. 

Матеріали створені до відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Методична частина містить рекомендації для бібліотекарів та інших працівників культури.  Видання буде корисним для викладачів, учнівства, студентства та всіх поціновувачів мистецтва.