Хороша книга – втіха і розрада, вихователь і вчитель

c17633b3f0d501a2bb5879284182a08814 лютого вся світова спільнота відзначає Міжнародний день дарування книг. Це свято з’явилося у 2012 році та покликане об’єднати всіх, хто любить книги.

А який найкращий подарунок для бібліотек? Звичайно, книга. Активні читачі КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва» постійно дарують такі приємні і корисні подарунки. 

 «Весна озброєна»: поезія. Під обкладинкою цієї книжки зібрані поезії українських і зарубіжних авторів про російсько-українську війну. Страшні випробування, які нині переживає український народ, згуртовують нас, об’єднують нас і зцілюють наші душі і серця в цей драматичний час. Ця книга – подарунок від знаної української письменниці Тетяни Майданович.

  «Крутіж»  -   із найкращих історичних творів Богдана Лепкого (1872 – 1941). Письменнику вдалося з великою правдивістю показати  драматичний період в історії України – період боротьби за гетьманство  після смерті Богдана Хмельницького.

   Повість Михайла Старицького «Облога Буші» відтворює реальні історичні події героїчної оборони містечка фортеці під час української національно-визвольної війни ХVII століття А комедія «За двома зайцями»  – добре відома всім історія про хитрого збанкрутілого  цирульника, який упадає за двома дівчатами водночас та зрештою залишається ні з чим.

  Про незвичайні таємничі пригоди Сергія та Митька (і не тільки їх) весело розповідає відомий український письменник Ярослав Стельмах у своїй книжці повістей та оповідань «Митькозавр із Юрківки».

   Пропонуємо до уваги читачів нове видання славнозвісного  бестселера Всеволода Нестайко «Тореодори з Васюківки» з чудовими дотепними малюнками Катерини Перепелиці.

  За своїм жанром «Бойня номер п’ять» американського письменника Курта Воннегута є органічним сплавом історії, психології, соціології, сатири, наукової фантастики та елементів автобіографії. Нервовим центром роману є нищівне бомбардування Дрездена англо-американською авіацією навесні 1945 року.

 Перегортаючи сторінки книги Анатолія Макарова «Малая енциклопедия Киевской старины» та «Киевская старина в лицах»  читач відчує прянощі аромату української міської культури ХIХ  сторіччя. Видання немає аналогів в літературі про Київ.

  У казковій повісті відомого англійського письменника і публіциста Джорджа Орвелла  “Колгосп тварин”  в алегоричній формі розповідається про часи становлення СРСР.

  Роман британського письменника, ілюстратора та сценариста Марка Геддона «Загадковий нічний інцидент із собакою» – це особлива книжка про особливу дитину. 2003 року роман отримав Уітбредівську премію в номінаціях «Найкращий роман» та увійшов у десятку найкращих книг для молодих читачів.

Інтелектуальна незалежна жінка – ось хто став новою героїнею романа Джуліана Барнза «Елізабет Фінч».  До Елізабет Фінч ніхто не ставився нейтрально; її  або обожнювали, або дружили із нею все життя, або обмовляли позаочі. Барнз створив не біографію однієї людини, а радше  нарис з інтелектуальної історії, де поруч з Юліаном Відступником діють Анатоль Франс, Константінос Кавафіс і навіть Адольф Гітлер.

 «Річка Геракліта»  – це міні вибране вже друкованих та нових поезій Ліни Костенко. Цикли природи та людського  буття тут зв’язані в єдине ціле.

  Фотоальбом «Київщина. Дізнайся більше.» – це симбіоз традиційного фотоальбому з останніми досягненнями цифрових технологій. Живі фото змінюють уявлення про  традиційне збереження спогадів. Тепер кожна цікава для вас локація буде оживати прямо на сторінках. Інформативна та чудово ілюстрована книга розповідає про найкращі куточки Київської області. Це видання відкриє для вас красу краю та обов’язково підштовхне до подорожей.

 У книзі Андрія  Зиля «Народознавець. Павло Чубинський і його доба» відтворено життєвий і творчий шлях Павла Чубинського, його становлення як ученого-етнографа, фольклориста, економіста, статиста, поета, громадського діяча, автора слів Державного гімну України. В основу видання покладено письмові джерела та архівні матеріали, які розкривають образ видатного  вченого в контексті його доби.

Тож, шановні друзі, долучайтеся до акцій дарування книг бібліотекам!!!

Також, запрошуємо всіх взяти участь у благодійній акції «Подаруй бібліотеці книгу українською». З умовами заходу можна ознайомитися тут

Зверніть увагу: книги російських видавництв не приймаються!!!

20221117_155306

20230213_110942

20230213_111115

20230213_111309

20230213_111629

20230213_111906

20230213_111702

20230213_112011

20230213_111814