Україні потрібна нова система захисту культурної спадщини від воєнних ризиків – МКІП

630_360_1656677003-223У МКІП вважають за необхідне розробити нову систему захисту культурної спадщини від воєнних ризиків. На цьому наголосила заступниця міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ: “До війни не можливо бути повною мірою готовим… Ми мусимо розбудувати якісно інакшу нову систему реагування на надзвичайні ситуації у царині збереження культурної спадщини”, – сказала Чуєва.  Вона зауважила, що, на жаль, часто неможливо фізично захистити великі споруди або людей, але необхідно зробити все, аби зменшити ризики, вчасно і правильно документувати пошкодження. “Це і є сьогодні наша робота і міжнародні партнери нас у цьому підтримують”, – наголосила Чуєва.
Вона також подякувала міжнародним партнерам, державним інституціям та громадським організаціям за допомогу у збереженні культурної спадщини України, зокрема у складний воєнний час.

“Культурна спадщина може здаватися не на часі, але кожен українець, кожна людина у світі є носієм певної культури. Коли ми говоримо про культурну спадщину, то говоримо не лише про її матеріальне втілення в об’єктах та будівлях, а також говоримо про носіїв традицій, культури. З кожною людиною, яка стає жертвою цієї війни, ми втрачаємо частку світової культури”, – пояснила заступниця міністра.

Джерело