Українські рушники – рукотворне диво
Матеріал поданий без змін
З досвіду роботи бібліотеки с.Новосілки Чабанівської ТГ Фастівського району, Київської області
Українські рушники— це символ нашої нації, відбиття культурної пам’яті народу. В їх узорах збереглися прадавні магічні знаки та образи.
З давніх часів рушник у свідомості українців наділявся широким спектром знакових властивостей і саме тому він являє собою значне непересічне явище духовної культури.
Рушники – це українські полотняні письмена, на яких записана історія народу. Сьогодні побачити вишитий український рушник можна вже не так часто, як колись, але і зараз він не втратив своєї актуальності.
Справжні шедеври народного мистецтва прикрасили стіни бібліотеки села Новосілки напередодні Андріївських вечорниць. “Українські рушники – рукотворне диво” – таку назву має виставка рушників з приватної колекції Романа Подолянця, завідувача сектором культури, молоді та спорту Чабанівської селищної ради. Серед експонантів – давні й сучасні вишивані та ткані рушники, виготовлені в різних техніках та кольорах із Київщини, Полтавщини, Черкащини, Чернігівщини та інших регіонів України. В експозиції виставки представлені дійсно унікальні вироби (деяким майже століття), на які варто подивитись.Тож, запрошую до бібліотеки, щоб доторкнутися до прекрасного витвору людських рук. Під час війни – це ще один спосіб згуртувати українців та додати наснаги для нашої Перемоги.
Олена Сурга, завідувачка бібліотекою села Новосілки
Чабанівської ТГ, Фастівського району, Київської області