Українська революція 1917-1921 років: постаті та події на Таращанщині

OLYMPUS DIGITAL CAMERAІсторія – це пам’ять людського духу суспільства, його свідомість і совість, засіб самоочищення, виховання прийдешніх поколінь. Закономірно, що у період національного відродження, який ми сьогодні переживаємо, українці звертаються до своєї історії, духовних витоків народу. Згадуємо тих, хто віддав своє життя за волю України. Однією із трагічних сторінок в історії нашої країни залишається українська революція 1917-1921 років.

Саме в ці червневі дні 100 років тому на теренах колишнього Таращанського повіту відбувалися події, пов’язані з національно-визвольним рухом 1918 року. Тут було сформовано з’єднання Таращанських повстанців шляхом об’єднання окремих партизанських загонів, яке очолив учитель, учасник Першої Світової війни 1914-1917 років, лісовичанин Федір Гребенко.

От і зібрались жителі с.Лісовичі 21 червня на годину-вшанування «Борець за волю й незалежність України» біля пам’ятника герою-односельцю Федору Гребенку, яку організувала завідуюча сільською книгозбірнею Л.В.Поліщук, щоб вкотре згадати і вшанувати свого земляка. Ведучі заходу розповіли про національно-визвольні події 1917-1918 років на Україні, що з новою силою проявилися в боротьбі за відродження своєї незалежної держави. Місцевий дослідник і краєзнавець Петро Гнатович Бондаренко продовжив розповідь про повстанський рух на Таращанщині під керівництвом Федора Прохоровича Гребенка. Поетичні  рядки про нашу славну Україну звучали з уст підростаючого покоління. Учасниці народного жіночого ансамблю «Берегиня» разом  з  присутніми згадали і заспівали улюблену пісню селянського ватажка «Котилася ясна зоря з неба», з якою вирушали в похід лісовицькі повстанці. Перед пам’яттю, перед мужністю, перед безсмертям народного героя Федора Гребенка схилили голови та поклали квіти до підніжжя пам’ятника вдячні односельці.

Минають роки, все змінюється, вічна тільки пам’ять. Тож пам’ятаймо своїх героїв, які  віддали  життя за вільну і незалежну українську землю!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA