Українська Вікіпедія наповнюється статтями про вторгнення росії в Україну
Нагадаємо, що Українська Вікіпедія — українськомовний розділ Вікіпедії, багатомовного інтернет-проєкту зі створення вікі-енциклопедії, яку може редагувати кожний охочий користувач Інтернету. На цей час кількість статей української Вікіпедії становить 1 146 636. За цим показником вона перебуває на 17-му місці серед усіх мовних розділів, на 10-му місці серед європейських Вікіпедій та на 3-му місці серед Вікіпедій слов’янськими мовами. Українська Вікіпедія станом на 3 квітня 2022 року має 612 266 зареєстрованих користувачів, 44 адміністратори. Загальна кількість сторінок в українській Вікіпедії — 3 999 275.
Також нагадаємо, що Київська обласна бібліотека для юнацтва займається наповненням українського сегменту Вікі стосовно нашого закладу та бібліотечних закладів Київської області. У нас проходили зустрічі з Головою товариства редакторів Української Вікіпедії, навчання стосовно створення статей для Вікі та ін.
Останній місяць український сегмент Вікіпедії поповнився статтями від українських редакторів стосовно того, що відбувається в нашій країні. Статті перекладені: російською, білоруською, кримськотатарською, англійською, французькою, болгарською, арабською, грецькою, іспанською, китайською, в’єтнамською, вірменською, литовською, португальською, шведською, їдиш, японською та загалом 104-ма мовами для того, щоб більше людей взнали, що трапилося з нашою країною.
Наведемо корисні посилання на деякі статті, кожна з яких має пов’язані статті для більш широкого знайомства з темою (можна знайти під кожною статтею внизу):
Воєнні злочини під час війни росії проти України (2022)
російсько-Українська війна (з 2014 року)
російське вторгнення в Україну
Участь білорусі у вторгненні рф на територію України
Участь чечні у вторгненні рф на територію України
Міжнародна реакція на російське вторгнення в Україну 2022 року
Пришвидшений вступ України до Євросоюзу
Інтернаціональний легіон територіальної оборони України
російсько-українська кібервійна
Міжнародно-правовий статус ЛДНР
“Де ви були останні вісім років?”
Сюжет від Еспресо-ТВ: