Україна-Європа: спільне майбутнє

ua-es-810x446_cДо Дня заснування Європейського Союзу

1 листопада свiтова спільнота вiдзначає  День  заснування  Європейського Союзу. ЄС утворився на основі підписаного 7-го лютого 1992-го року Маастрихтського договору, який набув чинності 1-го листопада 1993 – го року i  який заклав основи існування Єдиної Європи в тому вигляді, в якому ми знаємо її сьогодні.

У 1995 році Парламентська Асамблея Ради Європи під час вересневої сесії ухвалила позитивний висновок щодо заявки України на вступ до Ради Європи (Висновок ПАРЄ N 190 (1995). Зазначений висновок ПАРЄ містить в собі низку зобов’язань України щодо впровадження в національне законодавство відповідних норм та стандартів. Україні було надано 12 місць в Асамблеї.

У роботі цієї сесії ПАРЄ взяла участь делегація Верховної Ради України на чолі з Головою Верховної Ради України. На підставі винесеного 26 вересня 1995 року ПАРЄ висновку Комітет міністрів Ради Європи одностайно ухвалив резолюцію про запрошення України стати 37-м членом організації і приєднатися до її Статуту. 31 жовтня 1995 року  Верховна Рада України ухвалила Закон України про приєднання до Статуту Ради Європи. 9 листопада 1995 відбулась урочиста церемонія вступу України до Ради Європи, в якій взяла участь делегація України на чолі з Прем’єр-міністром України.

З нагоди цієї події в українському національному житті у КЗ КОР “Київська обласна бібліотека для юнацтва” проводяться бесіди «Європа і світ», а також працює пункт європейської інформації, який постійно оновлюється новою продукцією від Української бібліотечної асоціації, Представництва Європейського Союзу – «Україна-Європа: спільне майбутнє».

IMG_20191031_125137

IMG_4959