Україна у вогні

39550До Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні

7  травня 2018 році в Ірпінській центральній міській бібліотеці з нагоди Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги було проведено літературно-музичну відео годину «Україна у вогні».

В залі зібралися учасники бойових дій, хор ветеранів війни та праці «Пам’ять», діти війни, читачі бібліотеки,  студенти Ірпінського економічного коледжу.

Учасники заходу прослухали історичну довідку про втрати України у Другій світовій війні, переглянули уривки з документального фільму «Битва за нашу Радянську Україну» та художнього фільму «Україна в огні», створені     Олександром Довженком.

Студенти економічного коледжу підготували літературний монтаж «Друга світова війна на Приірпінні», в якому були використані краєзнавчі матеріали центральної міської бібліотеки.

Вразив слухачів і документальний фільм «1943 рік. Букринський плацдарм». Після перегляду фільму виступив ірпінський поет Пісний Валерій Іванович. Він розповів про героя Букринського плацдарму, командира взводу танкістів, гвардії лейтенента Альошина Олександра Яковича, який у 24 роки  21 жовтня там загинув. Валерій Пісний одружився на його дочці Тамарі, яка народилася напередодні  Другої світової війни. Десять років тривали пошуки братської могили, в якій був похований Олександр Альошин. 21 жовтня 2013 року родина знайшла могилу в селі Дударі Миронівського району Київської області.

Перед присутніми виступили учасники бойових дій Бурлака Микола Григорович, Шерепа Володимир Федосійович, Яковець Альберт Віталійович та заступник голови ради ветеранів міста Ірпеня Ботов Михайло Андрійович.

Годину пам’яті прикрасив виступ учасників хору «Пам’ять», які виконали пісні «Степом, степом», «Стоїть над Волгою курган», «Поклонимось великим тим рокам».

Присутні пом’янули хвилиною мовчання  всіх, хто загинув в роки Другої світової війни та під час воєнних дій  на Сході України  (з 2014 по2018 рр.).

SAM_5413

SAM_5386

SAM_5385

SAM_5400

SAM_5403

SAM_5409

SAM_5405