ТЮТЮН І МОЛОДЬ: ХТО КОГО?

90-років90 років Київщині

 Обласний бібліотечний марафон «Краєзнавчі таємниці бібліотек Київщини»

Матеріал поданий без змін 

З досвіду роботи Обухівської центральної публічної бібліотеки Обухівської міської ради

/До Всесвітнього  дня без тютюну/

Всесвітня організація охорони здоров’я в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання – домогтися того, щоб в XXI столітті проблема тютюнопаління зникла. XXI століття настало, але проблема не зникла. Боротьба з нікотином триває.

Куріння тютюну стало однією з найбільш поширених шкідливих побутових звичок. Сигарети – це легальний продукт споживання, що вбиває. Слід також пам’ятати, що пасивне куріння шкодить кожному, хто дихає тютюновим димом. В Україні палить близько 11,5 млн. жителів, з них – 9,1 млн. чоловіків та 2,5 млн. жінок. У відсотковому відношенні – 60 і 11,2%, відповідно. Більшість майбутніх курців втягуються в куріння в дитячому та юнацькому віці. Більш, як половина всіх курців свою першу сигарету викурили у віці до 12 років. Саме вони є тим резервом, який постійно поповнює ряди дорослих курців. Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років – є постійними курцями.

Україна – серед перших за кількістю викурених цигарок на людину. Це говорить про те, що в нашій країні ця проблема сягнула розмірів епідемії.

Кинути палити нелегко. Відомо, що нікотин викликає сильну залежність, і всі ми знаємо людей, які спробували кинути, але всього лише через кілька місяців знову почали курити. Це є проблемою для всіх нас. За даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), від вживання тютюну щороку помирає майже 6 мільйонів людей, з яких понад 5 мільйонів випадків смерті реєструється серед нинішніх та колишніх споживачів тютюну і більш ніж 600 000 смертей — серед людей, які піддаються впливу пасивного куріння .  Очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно.

  Сьогоднішній день – це привід ще раз задуматись, що для кожного з нас важливіше, здоров’я чи сумнівне задоволення. І якщо у когось із людей, що курять десь глибоко дозріло бажання розпрощатись із тютюном, то чому б не зробити це саме сьогодні?

  До Всесвітнього дня без тютюну в Обухівській центральній публічній бібліотеці для дорослих  оформлено тематичну полицю – попередження «Тютюн і молодь: хто кого?», біля якої проводяться інформаційні бесіди та огляди літератури.

   Здоров’я— найбільша цінність кожної людини. Шкідливі звички руйнують наше здоров’я, призводять до хвороб, втрати мрій, дорогих людей. Тому необхідно протистояти пропозиціям щодо куріння, вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин! Від нас залежить, який шлях оберемо. Тож будьмо здоровими!

Л.Храпач – завідуюча Обухівською центральною публічною бібліотекою

                         для дорослих Обухівської міської ради

20220531_141213

20220531_141000