Тотальний бойкот російської книги у світі!

PdcH6eWl8yMeB98SLYzBaACUdrPePiT0kha98CXTПідтримайте своїм підписом тотальний бойкот російської книги у світі:

https://docs.google.com/…/1FAIpQLSe9Ogt1tsXwce…/viewform

English version in document .

Шановна книжкова спільното!

Закликаємо вас зупинити поширення російських наративів через книговидання та інші культурні продукти подібно до того, як інші організації вже зробили це в межах своїх повноважень (наприклад, Європейська мовна спілка заборонила участь російських гуртів у Євробаченні; YouTube зупинив монетизацію телекомпанії RT у всьому світі; Facebook заборонив державним російським ЗМІ рекламу та монетизацію — таких прикладів дедалі більше).

Повномасштабне вторгнення в Україну, що почалося вранці 24 лютого цього року, було б неможливе без потужної пропаганди, якою Росія багато років отруює інформаційний і культурний простір усього світу — як через медіа, так і через культурні продукти, серед яких одну з ключових ролей відіграє література та книговидання. Ця пропаганда вводить в оману мільйони громадян в усьому світі, залякує та роз’єднує, сіє ворожнечу й переконує у величі режиму, нелюдського у своїх цінностях і методах. Але тепер брехня стала очевидною.

Наративи російської пропаганди наповнюють безліч книжок, які перетворюються в такий спосіб на зброю і використовуються для розв’язання війни. Вони створюються в сучасній Росії і завдяки державній підтримці масово поширюються по світу, зокрема й через міжнародні книжкові ярмарки, літературні фестивалі, наукові конференції та геополітичні дискусії. Внаслідок російської пропагандистської активності у сфері літератури та книговидання безліч авторів, літературних агентів, видавців та дистриб’юторів з різних країн світу несвідомо беруть участь у її поширенні та зараженні дедалі більшої кількості громадян своїх країн.

Вважаємо, що бойкот треба розширити і накласти нові санкції, які ізолюють Росію та зупинять російську експансію інструментами культури:

1) зупинити розповсюдження книг російських авторів через онлайн-платформи, дистриб’юторів, офлайн та онлайн книгарні;
2) зупинити купівлю прав у російських видавців та продаж власних ліцензій російським видавцям;
3) скасувати участь стенду Росії, російських видавництв, культурних центрів та авторів у всіх міжнародних книжкових виставках та літературних фестивалях;
4) припинити надання грантів на переклади творів сучасних російських авторів.

Росія та її злочинний лідер впевнено послуговуються ідеологією, поширюють брехливі наративи, складені зі слів, зібраних у тексти й книги. Книги — це ми з вами, це наш світ, але вони можуть бути і зброєю проти демократії. Захистимо його разом — приєднуйтеся!
Слава Україні!

Український інститут книги
Форум Видавців
PEN Ukraine