ТОЙ БІЛЬ ІЗ ЧАСОМ НЕ МИНАЄ

20210423_140641Рубрика “Бібліотеки Київщини”

Матеріал поданий без змін

Чорнобильський вітер по душах мете,

Чорнобильський пил на роки опадає…

Годинник життя безупинно іде,

Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає…

 

      Ось уже 35 років дзвони Чорнобиля стукають в  наші серця, змушуючи нас зупинитися й озирнутись в той страшний 1986-й… Саме цього року сталася найжахливіша катастрофа в Україні – вибух атомного реактора на Чорнобильській АЕС.

             Кожного року 26 квітня ми відзначаємо річницю Чорнобильської трагедії, річницю, яка не терпить фальші, показухи, надуманості.  Це день, який назавжди змінив історію Чорнобильської АЕС. День, який сколихнув увесь світ та змінив ставлення до використання мирного атома. День, який змінив долі сотень тисяч людей.

 Саме з цього дня в життя мільйонів людей увійшли слова – радіація, зона, ліквідатор, відселення.  Більше 8 мільйонів мешканців України, Білорусії, Росії зазнали радіоактивного опромінення. 76 міст і сіл потрапили в зону відчуження, тисячі гектарів землі стали непридатними для сільськогосподарського використання.  Жити на цій території не можна буде ще 300-400 років. Все це – Чорнобиль,  який забрав життя багатьох тисяч людей, в т.ч. дітей. Це проблема, що торкнулась майже кожної української сім’ї та всього світу. А ще –  аварія на ЧАЕС світовим співтовариством визнана  найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. Значна частина ліквідаторів аварії вже пішла з життя, багато з них борються з тяжкими хворобами, спричиненими в першу чергу радіацією. Честь і слава їм.  Сподіваємося,  що  їхній подвиг не буде забутий нащадками, а нинішнє покоління зробить належні висновки щоб не допустити подібної трагедії.

Обухівська центральна публічна бібліотека  Обухівської міської ради  робить свій внесок у відзначення цієї трагічної дати.     В читальному залі бібліотеки  розгорнуто книжкову виставку – застереження  «Той біль із часом не минає». Біля книжкової виставки бібліотечні працівники  проводять огляди літератури та інформаційні бесіди.  Книжкова виставка буде діяти до 5 травня.

     «Чорнобиль» – це слово, яке у кожного українця викликає сильні емоції, це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять, це наш нестерпний біль. 35-ті роковини аварії на ЧАЕС можуть стати для всієї України та великої частини міжнародної спільноти потужним поштовхом для об’єднання зусиль у подоланні наслідків цієї катастрофи.

Л.Храпач – завідуюча Обухівською центральною публічною бібліотекою для

                    дорослих

20210423_115246