Творчість – це частка людського життя

85_yearsДо Обласної краєзнавчої акції “Бібліотека: день за днем”

 30 березня в читальній залі Баришівської районної бібліотеки для дорослих  проведено вечір-портрет художника Володимира Олексійовича Герасименка, який проживає в селі Рудницьке. Ведучі вечора директор Баришівської ЦБС Г.В. Пацаловська та завідуюча методично-бібліографічним відділом Н.І.Лавріненко  розповіли про життєвий і творчий шлях митця та презентували виставку картин, яка відкрита в художньо-виставковому салоні «Творчість наших земляків».

Володимир Олексійович Герасименко народився 15 липня 1948 року в селі Рудницьке. Після закінчення школи навчався в Київському міському професійно-технічному училищі поліграфістів. Саме в училищі Володимиру Олексійовичу прищепили гордість до професії поліграфіста, з якою він не розлучався все своє життя.

Після закінчення училища Володимир Олексійович працював друкарем високого друку в типографії газети «Баришівські вісті». Потім служба в армії, в прикордонних військах, де теж був художником окружної газети.

Вищу освіту здобув у Львівському поліграфічному інституті ім. І. Федорова в 1976 році. Працював завідуючим відділом ілюстрації газети «Правда України», в різних видавництвах. Ним виконано сотні обкладинок книг та різної поліграфічної продукції.

До виходу в 2008 році на заслужений відпочинок  працював  редактором відділу ілюстрації газети «Урядовий кур’єр».

Зараз Володимир Олексійович проживає в селі Рудницьке.  Виставки його картин неодноразово демонструвалися в редакціях газет, де він працював, нещодавно в центрі позашкільної роботи «Мрія», на обласному огляді-конкурсі «Київщина – колиска землі української» в Баришівському районному  будинку культури.

У своєму виступі  Володимир Олексійович  подякував батькам, які з дитинства підтримували бажання стати художником та зупинився на сторінках своєї мистецької творчості.  Всі присутні познайомилися з  книжковою виставкою «Вся радість життя у творчості»  та  альбомами художника, де  відображене  його творче життя  як художника-ілюстратора.

Друг дитинства М.В. Боровик  зупинився на патріотичних почуттях Володимира Олексійовича, адже він живе історією, проблемами рідного села.  Мрією  митця є добудувати розпочатий дім, відкрити студію для обдарованих дітей у Рудницькому НВК, щоб навчати їх малювати.

Україна завжди славилася своїми художніми талантами.  Присутні на вечорі художники  З.Г.Коваленко та В.Г.Лисиця  у своїх виступах зупинилися на нелегкій професії художника. Душа художника ніколи не заспокоюється і не буває задоволеною. Кожний новий витвір мистецтва — це нове життя талановитого майстра, а також його новий світ.  В.Г.Лисиця відмітив мистецтво графіки В. О. Герасименка, на яку  хочеться дивитися знову й знову.

З побажанням особистого щастя, творчих успіхів, нових виставок звернулися до Володимира Олексійовича бібліотекар бібліотеки-філіалу с. Рудницьке Н.М.Василенко, керівник народного аматорського хору «Жайвір» районного будинку культури Г.В.Сташук та директор краєзнавчого музею Л.Я.Новоградська. 

Познайомитися з виставкою картин В.О.Герасименка можуть усі бажаючі, завітавши  в читальну залу районної бібліотеки для дорослих.

DSC_0348    DSC_0356