Сім конкурсів для підтримки митців, які залишилися в Україні

imagesДержавне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти зібрало 7 конкурсів для підтримки митців, які залишилися в Україні. Про це повідомляє Держмистецтв у ФейсбуціЗокрема, зазначається, що Центр спільних дій приймає роботи на Всеукраїнський конкурс «Країна сама себе не зробить» до 30 липня 2022 року. Конкурс розрахований на «школярів, студентів, громадських активістів, митців і дизайнерів, людей з різних занять та професій, які готові робити країну успішною». Затребуваними роботами є плакат, відео або дитячий малюнок.

Згідно з повідомленням, діячі у сфері літератури зможуть податися на Всеукраїнську літературно-мистецьку премію «Київська книга року», метою якої є «підтримка творчих діячів, відзначення авторів, видавництв, представників творчої спільноти, які зробили значний внесок у популяризацію української книжки». До 1 серпня митці мають подати оригінальні книжки українською мовою, видані впродовж останніх трьох років в Україні.

Для баталістів відкритий конкурс на здобуття премії імені Богдана Хмельницького, яка буде присуджена за найкраще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва у 2022 році. До 1 серпня організатори очікують «твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, спрямовані на утвердження високих гуманістичних, державотворчих ідеалів, підняття престижу Збройних сил України, пропаганду військової служби, формування у військовослужбовців і молоді національної самосвідомості, гідності, духовності і культури, почуття патріотизму, вірності військовим традиціям Українського народу».

Перекладачі запрошуються до конкурсу на Всеукраїнську літературну премію імені Романа Гамади, дедлайн подачі заявок – 10 вересня. «Премія присуджується двом авторам за переклади з різних мов. До участі в конкурсі приймаються завершені переклади у вигляді книжок або в окремих випадках знакові публікації в часописі «Всесвіт», оприлюднені протягом останніх п’яти років», – ідеться в повідомленні.

Держмистецтв інформує й про конкурс документальної прози «Українці в Польщі: історія порятунку». Він спрямований на збереження досвіду українців, які стали біженцями внаслідок війни й знайшли притулок у Польщі. Подати заявку на участь можна до 15 жовтня. «Розповідь може мати жанр журнальної статті, щоденника, мемуарів, есе чи нарису, а також містити елементи різних жанрів», – зазначено в дописі.

Конкурс оповідань «Open World»-2022, згідно із повідомленням, обрав темою умовний сигнал 4.5.0., який застосовується українськими військовими у значенні: «все спокійно, ситуація під контролем». «На конкурс приймаються прозові твори українською мовою, які раніше не публікувалися. Відзначені оповідання й тексти, які потрапили до короткого списку, надрукують у колективній збірці за 2022-й рік. Її презентують в Україні та за кордоном. Крім того, планується переклад оповідань на англійську», – зазначає Держмистецтв. Дедлайн заявок на конкурс «Україна 4.5.0» до 1 листопада.

До 1 грудня прийматимуться заявки на участь у конкурсі на здобуття премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва. «Премія присуджується у чотирьох номінаціях: літературні твори для дітей та юнацтва, художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва, театральні вистави для дітей та юнацтва, кінотвори для дітей та юнацтва», – ідеться в повідомленні.

Як повідомлялося, Український культурний фонд представив Лот 5 «Стипендію для відновлення культурно-мистецької діяльності» задля підтримки та відновлення індивідуальної мистецької діяльності представників сфери культури та креативних індустрій.

Джерело