Сьогодні світ відзначає Міжнародний день благодійності

shutterstock_54843985-800x500_c До Міжнародного Дня благодійності

Черговий, вже п’ятий Міжнародний день благодійності (The International Day of Charity) у світі відзначатимуть у вівторок 5-го вересня. Міжнародний день благодійності був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 2012 році з метою підвищення обізнаності та створення спільної платформи для благодійності у всьому світі.

Ініціатива оголошення Міжнародного дня благодійності належить представникам громадянського суспільства Угорщини, що знайшла підтримку парламенту та уряду цієї країни у 2011 році. 

Дата – 5 вересня була обрана для відзначення річниці загибелі матері Терези з Калькутти, яка отримала Нобелівську премію миру в 1979 році.

Призначення 5 вересня Міжнародним днем благодійності відбулося 17 грудня 2012 року, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила відповідну резолюцію, підтримавши таким чином пропозицію Угорщини.

Рішення було підтримане 44 державами-членами ООН (Албанія, Ангола, Австралія, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Камбоджа, Чилі, Хорватія, Домініканська Республіка, Еритрея, Естонія, Грузія, Греція, Гватемала, Гондурас, Угорщина, Індія, Ірландія, Ізраїль, Італія, Йорданія, Казахстан, Киргизстан, Латвія, Ліван, Литва, Люксембург, Македонія, Мадагаскар, Мальта, Чорногорія, Пакистан, Польща, Республіка Кіпр, Республіка Корея, Румунія, Сербія, Сінгапур, Словаччина, Словенія, Таїланд, Туреччина, Україна).

У різних країнах світу Міжнародний день благодійності відзначається шляхом організації різноманітних благодійних заходів, які сприяють підвищенню громадськості щодо благодійності.

Варто додати, що у Програмі сталого розвитку до 2030-го року, ухваленій ООН у 2015-му році йдеться про виключну роль благодійності у вирішенні основної глобальної проблеми людства – подолання бідності. Саме у цій сфері, наголошує Організація Об’єднаних Націй, уряди країн світу не можуть діяти самостійно, і громадська участь – через добровільну діяльність та благодійність – відіграє важливу роль у досягненні  бажаних глобальних змін.

Київська обласна бібліотека для юнацтва певний час займається благодійною діяльністю, а саме:   бере участь в акції «Подаруй дитині книгу», яку оголосив Центр медико-психологічної та соціально-реабілітаційної допомоги НДСЛ «ОХМАТДИТ», а також по запиту збирає і дарує книги Будинку інвалідів, який знаходиться в селі Холми Чернігівської області і  закладам пенітенціарної служби. Наш заклад при співпраці з ГО “Слово Мудрости” дарує читачам книги “Секреты музыки” та “Сокровища Божественной Мудрости”. 

IMG_2728

IMG_2799

Джерело