Старшокласники Києва зможуть безкоштовно навчатися онлайн

Старшокласники Києва зможуть безкоштовно навчатися онлайнВ столиці презентували освітню онлайн-платформу 10MinSchool (http://www.10minschool.ua/) для школярів та абітурієнтів міста Києва. Цю можливість надав міжнародний проект 10MinSchool за підтримки Kyiv Smart City. 

– «Розумне» місто неможливо без розумних громадян, тому ключовим моментом для нас є навчання, підвищення кваліфікації, – зауважив директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, співкоординатор Kyiv Smart City  Юрій Назаров.– Логічним напрямком є «розумна» освіта: ми вже закупили електронні підручники, запроваджуємо цифрові лабораторії. А проект 10MinSchool пропонує новий підхід до навчання: якщо дитина не засвоїла якийсь матеріал чи хворіла, їй дистанційно допоможуть кращі фахівці Києва.

На сайті розміщені курси з дев’яти предметів у вигляді 10-хвилинних тематичних відеороликів для учнів 10 та 11 класів. До кожного ролику є презентація з додатковим навчальним матеріалом та тестовими завданням.

Переглядаючи відео, старшокласники мають змогу готуватися до занять, ЗНО та вступу до вищих навчальних закладів у зручний для себе час та в будь-якому місці. Для доступу до контенту користувачам знадобиться лише комп’ютер, планшет чи  смартфон та Інтернет.

Проект був розроблений в Ізраїлі.

– В нашій країні близько 30% школярів навчаються за цією програмою. Окрім того, вона працює у Франції, а нещодавно ми підписали угоду з урядом Китаю, -  розповів засновник та співголова 10MinSchool Шалом Асаяг– В Україні йде війна, в нашій країні теж дуже добре знають, як це. І хоч наш проект комерційний, ми вирішили дати київським школярам можливість користуватися онлайн-платформою безкоштовно.

Матеріал до відеороликів був підготовлений відповідно до шкільної програми, затвердженої МОН України. Наразі доступні такі предмети: українська мова та література, історія, хімія, фізика, біологія, географія (10 клас), алгебра і геометрія. 

– Ми завжди поважаємо вчителів і місцеву систему освіти. Тому співпрацюємо з Міністерством освіти і кращими вчителями, які знають потреби своїх учнів, - відзначила генеральна директорка Міністерства освіти Ізраїлю у 2011-2013 роках Даліт Стаубер. – Сьогодні школярі мають мало часу, щоб сконцентрувати свою увагу, легко відволікаються.  Короткі уроки на сайті допоможуть їм готуватися до контрольних робіт, тестів, надолужувати матеріал, виконувати домашні завдання. Впевнена, від цього виграють як учні, які мають змогу навчатися у кращих вчителів, так і батьки, адже проект може замінити репетитора.

Щодо вчителів, які проводять онлайн заняття, то вимогами до них були професіоналізм, якість роботи, спроможність працювати згідно стандартам проекту, а також з камерою.

Окрім зазначених відеоуроків з 9-ти предметів, на платформі розміщені і заняття з англійської мови, створені за сприяння British Council в Україні та проекту Capital English. Нагадаємо, 2016-й в Україні оголошений роком англійської.

– Умовою процвітання будь-якої країни є знання англійської мови, –впевнений директор British Council в Україні Пол Кім. – З КМДА ми вже втілюємо багато проектів. Ролики, які записали наші викладачі, базуються на комунікативному підході. Тобто це не просто вивчення правил, а реальні діалоги, які допоможуть опанувати основи спілкування.

В Києві приблизно навчається 15-тисяч десятикласників і 15 тисяч одиннадцятикласників. Враховуючи ще й учителів, представники 10MinSchool на презентації проекту вручили умовний сертифікат на 50 тисяч учнів.

– Департамент освіти та районні управління освіти передадуть в кожну школу мультикод безкоштовного доступу до занять, який безпосередньо повідомлять вчителям і старшокласникам, –розповіла виконавчий директор 10MinSchool  в Україні Ольга Терещенко– Всього на сайті близько тисячі уроків. Наприклад, математику викладали вчителі ліцею № 145, де її поглиблено вивчають. Ми плануємо розвивати цей проект далі, створювати уроки для інших класів. Після тестування в Києві він пошириться по всій Україні.

Джерело