Співпраця КОБЮ із Академією Української Преси та Посольством ФРН в Україні
9 грудня 2015 року в приміщенні Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні відбулася презентація нового видання, перекладу з німецької мови в рамках проекту “Бібліотеки масової комунікації та медіаграмотності” Академії української преси, посібника«Абетка медіа» Норберта Больца, а також презентація аналітичного звіту «Український медіа ландшафт – 2015».
На презентацію були запрошені зав. відділом комплектування та обробки літератури Яворська Н.В. та зав. відділом обслуговування Шмідт О. О. Відкрив презентацію прес-аташе Маттіас Конрад. Перед присутніми виступили постійний заступник Посла, Радник Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні Вольфганг Біндзаль, керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн та професор, доктор філологічних наук, президент Академії української преси Валерій Іванов.
Видання посібника «Абетка медіа» стало можливим завдяки підтримці Посольства ФРН в Україні.
Нова стадія розвитку людства почалася з переважного розвитку інформаційних технологій. Книжка професора Норберта Больца присвячена загальним підходам до медіа-технологій. Не можна сказати, що зроблено якісь новітні відкриття, але продемонстровано комплексний і системний підхід до сучасних медіа.
«Абетка-медіа» - не просто підручник для журналістів, це посібник для молоді, спрямований на формування медіа грамотності починаючи з нуля. Першочергове завдання цієї невеликої книжки полягає не в тому, щоб зробити внесок у науку про медіа, а в тому, щоб запропонувати щось на кшталт базового курсу медійної грамотності.
Аналітичний звіт «Український медіа ландшафт – 2015» підготовлений та виданий Академією української преси за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні. Фонд має 80 представництв, що реалізують проекти в 120 країнах світу. Одним із основних напрямків цієї діяльності є підтримка демократично налаштованих і незалежних засобів масової інформації. Він містить огляд структур і медіа ринку України. Особливі акценти зроблено на медійній діяльності в умовах збройного конфлікту. Після протестів на Євромайдані, що відбулися два роки тому, українське суспільство очікує ствердження нових пріоритетів, нової якості в національних ЗМІ.