«Сонце і місяць, сніг і лід» Джесіки Дей Джордж

photo1640597684(1)

#бібліотекар_рекомендує

#що_почитати

З настанням грудня хочеться оточити себе різдвяними книжками, наповненими казковою атмосферою, після яких на душі стає тепліше, і починаєш вірити, що навіть найшаленіші мрії одного разу стануть дійсністю.

Напередодні новорічних і різдвяних свят, пропонуємо Вам книгу photo1640597684(5)Джесіки Дей Джордж «Сонце і місяць, сніг і лід». Приглуши світло. Зроби какао або завари чай. Укутуйся в  ковдру. Настав час зимових казок.

Наймолодша з дев’яти дітей дроворуба не має імені. Дівчинка живе з родиною на далекій Півночі, де панує вічна зима, у чому нібито винні тролі. Якось вона рятує чарівного оленя, і за це він дарує дівчині ім’я та здатність розуміти мову тварин. Одного дня до хати приходить величезний білий ведмідь-­ізбйорн і пропонує угоду: якщо дівчина житиме з ним у палаці один рік та один день, він подарує її сім’ї багатство.

photo1640597687(1)Дівчина опинитися в зачарованому замку з чарівним ведмедем-ізбйорном та іншими дивними істотами, про які дівчинка раніше і не чула. І ось настає той самий момент, коли в тебе є все – прекрасні вбрання, смачна їжа, книжки, величезний замок, але  поряд немає рідних, і істоти не особливо прагнуть відповідати на запитання, а цікавість все накопичується і накопичується. Зайнятися нічим, поговорити особливо нема з ким, і в такій атмосфері потрібно провести рік і один день. Рано чи пізно настає година, коли цікавість пересилює, незважаючи на застереження. Через що, сама того не бажаючи, вона нагнала лихо на всіх жителів замка.

Дівчинці доведеться здійснити дуже важку, небезпечну подорож на край землі , щоб врятувати своїх друзів і зняти прокляття зі свого старшого брата, битися з королевою тролів.  Чи вдасться їй все це і як?

photo1640597684(4)(1)У післямові автор розповідає, що роман заснований на давній норвезькій легенді.

Читати таку книгу взимку – суцільне задоволення,  багато холоду, завірюхи, теплого  одягу, віри в чудеса і в те, що все буде добре. Дуже  чарівна зимова історія, повна льоду, таємниць, чаклунства, снігу. Є добро і зло, справжня дружба і любов.

Ця казка  поза віком і кожен знайде у ній щось своє. Іноді й дорослим корисно читати казки. А тим більше зимою – для створення новорічного настрою та віри у дива.

Якщо ви зачаровані романтикою північної природи, а у вашому серці живе віра в чаклунство – ця книга для вас, вона добра, мила, наївна, написана чудовою легкою мовою і дарує винятково позитивні емоції. Якщо хочеться чогось доброго і світлого, то ця книжка для вас.


ndt1tmnunotevvrwqdz4Джесіка Дей Джордж (англ. Jessica Day George; нар. 11 жовтня 1976, Бойсе, штат Айдахо, США) – американська письменниця, авторка фентезійних книжок для дітей та підлітків, серед яких «Принцеса балу опівночі», «Принцеса срібного лісу», «Сонце і місяць, сніг і лід», «Вівторки у замку» та бестселер New York Times – «Середи у вежі». Чимало з її історій є адаптаціями класичних казок.