Сила родинного вогнища

semya_3До Міжнародного дня сім’ї

Як створювати сімейні традиції

Відносини в родині є важливими для будь-якої людини. Це знають не тільки фахівці, що працюють в цій сфері: педагоги, психологи. Майже кожна людина проживає це на своєму досвіді. Ті, хто відрізняється особливою спостережливістю, напевно помітили, як сімейна обстановка впливає на людину. Подивившись на його сім’ю, відразу стає зрозуміло, чому людина має ті чи інші властивості характеру.

Поняття «сім’я» не обмежена тільки спільним проживанням, побутом. Це щось більше: тепло, затишок, спільне проведення часу. Чудово, коли у сім’ї є свої традиції. Вони можуть передаватися з покоління в покоління, а можуть – створюватися нові.

Серед загальновідомих, поширених традицій – святкування дня народження. У той же час кожна сім’я в процесі життя створює свої традиції. Вони допомагають зміцнити сім’ю, зробити її більш згуртованою, дружною.

Навіщо створювати сімейні традиції?

У кожної родини обов’язково повинна бути своя традиція. Це створює сприятливу атмосферу і робить позитивний вплив на всіх її членів. Багато хто відчуває прояв цих традицій як тепло, затишок, гармонію в будинку. Мало хто знає, як створити сімейну традицію. Це непросте завдання: вимагає терпіння, часу, часом – роботи над собою.

Дуже важливо, щоб традиції в сім’ю вводилися поступово і делікатно, з повагою до кожного члена сім’ї, з урахуванням його потреб, згоди. Ні в якому разі вона не повинна бути нав’язана.

У створенні традиції важлива щирість: робити це не для того, щоб показати оточуючим, яка ви гарна сім’я. На чолі кута повинні стояти інтереси членів сім’ї, бажання згуртувати родину, створити здорову, гармонійну атмосферу в домі.

Запам’ятайте: традиції створюються не напоказ. Швидше за все, то щось внутрішнє і навіть приховане від сторонніх очей. Не потрібно вибирати складні заняття. Можна раз на місяць ходити сім’єю в кіно або театр. Взимку – на каток. Проводити спільні сімейні вечері.

Часто, коли розмова заходить про сімейні традиції, основним аргументом, який реабілітує їх відсутність, є брак часу для цього. Як створити сімейну традицію, коли члени однієї сім’ї бачаться один з одним тільки ввечері, а вихідні проводять в роботі або зустрічах з друзями. Сучасний темп життя – це не виправдання. Погляньте правді в очі. Часом це є просто «відмовкою», що прикриває небажання нічого міняти.

Кожна сім’я унікальна. Не потрібно порівнювати одну сім’ю з іншого і отримувати середньостатистичні дані. Тут важливий індивідуальний підхід. Багато що залежить від характеру і переваг кожного члена сім’ї, фінансових можливостей.

Дати один-єдиний варіант відповіді на питання: «як створити сімейну традицію?» – не можна, існує маса варіантів. Нижче наведені основні рекомендації по формуванню традицій сім’ї.family1_500x317

  • Потрібно спеціально виділяти час для спільного приготування їжі. Важливо зайняти всіх членів сім’ї. Зауважте, добровільно, а не так, як у нас люблять говорити: «в добровільно-примусовому порядку». Перед проведенням такого вечора заздалегідь поговоріть з кожним членом сім’ї, отримавши згоду, або відмова. Будьте терплячі. Тут можна проявити фантазію. Наприклад, ваша дитина – підліток не любить готувати, і, взагалі, сприймає «в багнети» всі пропозиції по згуртуванню сім’ї. Спробуйте в цьому випадку взяти рецепт з кухні тієї країни, яка йому подобається. Будьте терплячі.
  • Можна по-особливому проводити такі свята як: Новий рік, 8 Березня. Придумуйте конкурси, вікторини. Вручайте призи як переможцям. Так, і в якості заохочення.
  • Багато членів сім’ї напевно будуть раді вийти в похід, або навіть просто виїхати на природу. Це допоможе відволіктися від міської суєти. Це відмінна традиція. Що може бути краще тренування на свіжому повітрі? Або просто прогулянки по лісі?
  • Запрошуйте додому друзів сім’ї, грайте разом в настільні ігри, дивіться фільми з подальшим обговоренням;
  • Обов’язково розподіліть обов’язки в сім’ї. Нехай у кожного буде своя відповідальність. Це важливо: так кожен буде відчувати свою значимість і корисність. А також – чи зможе проявити турботу.
  • Цікавий варіант спільного проведення часу – день неробства, коли кожен може займатися тим, чим хоче: валятися на дивані, дивитися кіно або просто відпочивати. Відмінною традицією можуть бути спільні поїздки за місто, в інше місто або навіть країну. Потрібно заздалегідь обговорити це питання, вислухавши пропозиції і побажання всіх учасників. Такі поїздки запам’ятовуються надовго.

Сімейні традиції - невід’ємна частина кожної сім’ї. Вони створюють особливу атмосферу в домі, роблять сім’ю більш згуртованою і дружньою. У статті коротко розглянуто, як створити сімейну традицію. Пам’ятайте, погода в домі набагато важливіше тієї, що за вікном.

ДЖЕРЕЛО