Сила музеїв! Конкурс у Вікіданих з нагоди Міжнародного дня музеїв 2022

International_Museum_Day_2022_Poster_better_crop_smallМіжнародна рада музеїв вже понад 40 років організовує заходи з нагоди Міжнародного дня музеїв. Пандемія COVID-19 та пов’язані із нею обмеження негативно вплинули на культурний сектор у цілому світі та музеї в тому числі. Тим не менш, ця криза стала каталізатором важливих інновацій, зокрема посилення уваги до створення нових форм культурного досвіду та його поширення.

Цим закликом багато філій Вікімедіа по всьому світу хочуть дати імпульс та підтримати ініціативу з поліпшення присутності музеїв у проєктах Вікімедіа. Незважаючи на обставини, культура сьогодні справді не знає кордонів і живе онлайн. Багато музеїв світу адаптували свою діяльність для підтримки віртуальних форматів: дали доступ до зображень та іншої інформації зі своїх колекцій у високій роздільній якості за безкоштовною ліцензією та організували віртуальні екскурсії для відвідувчів.

Приєднуйтесь до конкурсу у Вікіданих та покращуйте дані про музеї усіх країн-учасниць.

Скористайтесь мапою музеїв із посиланнями на статті вікіпроєктів та покращуйте статті про музеї у Вікіпедії та сестринських проєктах.

Доєднуйтесь до місцевих подій та підтримуйте цю ініціативу разом зі світом.

Проект організовують Вікімедіа Швейцарія і Вікімедіа Австрія та підтримують багатьма іншими регіональними організаціями, що афілійовані із Фондом Вікімедіа, зокрема і Вікімедіа Україна. Ви можете зв’язатися з командою проекту, написавши на електронну скриньку imd2022@wikimail.info

Прочитати докладніше