Свято Івана Купала в селі Гостролуччя
КОБЮ – 40 років. Акція “З любов’ю до моєї бібліотеки: роки співпраці”
Матеріал поданий без змін
Головним атрибутом всіх купальських забав виступав вінок. Зазвичай трави і квіти для нього збирали ще до дня настання свята. Кругла форма вінка мала для наших предків особливий сакральний сенс – він ототожнював собою Сонце і річний круговорот подій. Для плетіння вінка збиралися далеко не всі трави. Обов’язково потрібно було вплести в нього квіти барвінку, гілочки базиліка, молоді пагони дуба і берези.
На свято Івана Купала жінки збирали цілющі трави і рослини, які набували в цей день особливу силу, захищаючи від пристріту і хвороб, підступів нечистої сили і стихійного лиха. Для збору кожної рослини був призначений особливий час і спеціальна молитва.
Знаючі і досвідчені люди в цей день збирають цілющі коріння і трави на весь рік.
Актив бібліотеки с. Гостролуччя, а це молодь села Гостролуччя – відсвяткували Івана Купала поза межами бібліотеки. Кучер Максим був екскурсоводом, а коник Карат обвозив нас по полях, лугах, до річки, де росте багато польових лікарських рослин, які на свято Івана Купала мають магічну силу. А ще дізналися, як називається, яка долина, поле.У деяких місцях молодь побувала вперше. Пускали на воду вінки,сплетені із польових квітів, та з нетерпінням поглядали, чий пливе перший. Жартували, співали, а потім вирішили проїхати селом, щоб привітати зі святом односельчан із гучномовця та купальськими піснями. Стомлені, але задоволені, бо гостролучани радо зустрічали нас посмішкою і словами вдячності. І хоч цього річ свято не було масовим, але часточку уваги, теплоти, любові від нашої молоді отримали і дорослі, і діти.А нам усім зараз це так потрібно.
Зав. бібліотекою-філіалом с. Гостролуччя
Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради