Свято єдності

111Нещодавно КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва» приймала участь у Всеукраїнській акції «Писанка національної єдності». Приємно, що районні та сільські бібліотеки також долучилися до цієї акції.

Тож до Жміївської сільської бібліотеки Іванківської ЦБС на третій день Пасхи, відновлюючи давні традиції, завітали гості. Це Антоніна Трохимівна Місюра – бібліотекар  з Олізарівки – та діти-читачі Ельвіра та Діляра Ковріги, Христина Близнюк, Валерія Ягодинська, Ліза Балог  та бібліотекар з Сидорович Тетяна Миколаївна Мухоїд з дітьми Альоною Ляхевич, Максимом Дубасом, Владом Гурком, Дмитром Сторожем, Юлією Чалою, Діаною Комаренко.

Зустрічали гостей діти з села Жміївка: Яна Лукач, Анжела Поліщук, Юлія Севрук, Софія Прокопчук, Моніка Горват, Віктор Мачульський, Іван Дорохов, Маріана Горват та інші з букетами з вербових гілочок та жовтих нарцисів. У свою чергу, дівчата з Олізарівки також підготували сюрприз –  виконали сучасний танок.

У цей сонячний  день відвідувачі бібліотеки зустрілись, щоб втілити в життя цікаву ідею:  взяти участь у Всеукраїнській акції «Писанка Національної єдності», об’єднавши в одне ціле  символічні крашанки-аплікації, половинки яких  діти трьох сіл прикрашали квітами і візерунками окремо. Склеївши їх воєдино,   утворили красиві яєчка-крашанки синього, коричневого, червоного кольору з квітами, таким чином з’єднавши не тільки виріб, а й жителів сіл. Діти між собою обмінялись цими чудовими аплікаціями на згадку.

Діти з Сидорович зробили ще й маленькі медальки у вигляді яєчок, які подарували друзям з Олізарівки та Жміївки. Після обміну символічними подарунками «похристосувались»  справжніми крашанками. Переможницею стала дівчинка з Сидорович Діана Комаренко. Її крашанка виявилась найміцнішою.

Об’єднавшись селами, діти скуштували паски, принесені з собою, а ще –  торт у вигляді яйця, печиво і цукерки.

 Разом з дітками і бібліотекарями на двох клумбах висадили квіти, привезені з Сидорович та Олізарівки, об’єднавши їх з квітами зі Жміївки, і в знак дружби та поваги  подарували гостям барвінок та жовті нарциси.

Працівники Іванківської ЦБС та КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва» щиро вдячні директору Олізарівської школи Шворак Віктору Михайловичу за надання автобуса для дітей, водію Юрію Захаревичу за те, що привіз і зачекав діток, голові Жміївської сільської ради Ковальчук Галині Іванівні за співпрацю з бібліотекою.

Працівники Іванківської ЦБС Висловили велику подяку бібліотекарям Київської обласної бібліотеки для юнацтва, зокрема  директору КЗ КОР «КОБЮ» Сорокі Галині Йосипівні та заступникі директора з науково-методичної роботи Василькевич Тетяні Іванівні, які під час проекту «Для молодих і разом з молодими» розповіли про участь бібліотек в подібних заходах на обласному рівні. Їх розповідь вразила бібліотекаря Жміївської сільської бібліотеки і надихнула на проведення цього заходу в своєму селі.

 Це свято єднання працівники Іванківської ЦБС провели вперше. Всім настільки сподобалось, що бібліотекарі вирішили втілювати такі ідеї в життя частіше.

Єднаймося в наших традиціях, піснях, танцях не тільки у селах, містах, створюймо єдність, бо ми, українці,  з однією вірою. Бережімо традиції наших предків.

Почнім з наших сіл, із витоків українського села. Село – це джерело натхнення з його працьовитими щирими людьми. У всіх нас один Господь, одна віра, одне хрещення, а свято Великодня об’єднало нас у щирій молитві про мир і спокій в Україні. 

…«Христос Воскрес! Воістину Воскрес!», – лунали дзвінкі голоси дітей біля бібліотеки і серце раділо, відчуваючи піднесення і радість.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA