Свобода в кожному серці

ФБ ДГС 1200х630indd2До Дня Гідності і Свободи

#Вільні_творити_майбутнє

21 листопада в Україні відзначають День Гідності і Свободи. Його святкують з нагоди початку двох важливих подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

З нагоди свята пропонуємо Вам онлайн перегляд літератури «Свобода в кожному серці», який підготувала завідувачка відділом обслуговування користувачів Київської обласної бібліотеки для юнацтва О.О. Шмідт.

У книжці доктора економічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки Анатолія Гальчинського «Помаранчева революція і нова влада» аналізуються об’єктивні передумови Помаранчевої революції, її рушійні сили, історичні, соціальні та психологічні витоки.  Особливу увагу автор приділяє упередженню конфлікту між задекларованими Майданом високими стандартами суспільного процесу і практичними кроками нової влади з їх реалізації.

20211119_104124

Видання “Майдан. Пряма мова” потрапило до десятки найкращих у номінації “Джерела біографії” серед 85 претендентів, повідомила авторка та модераторка III Всеукраїнського біографічного рейтингу, старша наукова співробітниця Інституту біографічних досліджень Національної бібліотеки імені В. І. Вернадського Наталя Марченко. Упорядницями книжки є Оксана Ковальова та співробітниця Музею Майдану Олена Чебанюк.

Книжка є першою з трьох томів, запланованих до видання. У ній спогади учасників і свідків Революції Гідності подано майже без редакторського втручання з метою найточнішого документального передавання свідчень і характерів опитаних. Видання містить сканкоди, за допомогою яких можна слухати історії оповідачів в аудіоформаті.

Книга Світлани Терейковської «Небесна Сотня. Життєпис» – перший том трикнижжя, яке можна назвати документально-публіцистичним мартирологом . У нарисах-життєписах – яскраві долі 35 побратимів і посестер, активістів Євромайдану, які віддали життя заради перемоги демократії та процвітання суверенної соборної європейської України.

20211119_102830

У виданні Олега Виноградова «Слово Майдана» зібрані розповіді учасників та очевидців  подій, які відбулися на Майдані Незалежності 2013-2014 років.

Книга-реквієм «Небесна сотня» написана заради того, аби пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців. Герої цієї книги – звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні – заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла».

20211119_102859

«Щоденник Майдану. Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах» – у збірнику подані фрагменти спогадів очевидців протестних акцій, що відбувалися в Україні 2013-2014 року. До збірника увійшли спогади митців, що представляють різні жанри, види та напрями мистецтва.

Збірка Арсена Авакова «Зелений зошит» – обрана добірка статей, есеїв і публікацій у соціальній мережі facebook автора. Книга охоплює один із найскладніших періодів новітньої історії України: з 1 січня 2014 року до осені 2017 року. Іноді це абстракті тексти, іноді рефлексія й емоції у відповідь на потік подій того періоду.

20211119_102933

День Гідності та Свободи — нагадування про ціну, яку українці віддали, відстоюючи демократичну та незалежну Україну.