РУДИЙ ЛІС І МІСТ СМЕРТІ В ЧОРНОБИЛІ – НАЙБІЛЬШ ЗНАКОВІ ЛОКАЦІЇ ЗОНИ

14905Чорнобиль сприймають по-різному. Ліс, де мешкають звірі-мутанти – так він показаний в грі «Сталкер». Територія, де зустрічаються фізичні аномалії – так це місце представлене в однойменному фільмі. Зона як «наріжний камінь історії» – це світ серіалу «Чорнобиль», який залишив позаду навіть культову «Гру Престолів». Чорнобильська Зона Відчуження є дивним прикладом екологічного відродження, впевнені біологи.

Чорнобиль не в один день став таким «багатоликим». Це місце є благодатним ґрунтом для появи міфів і «міських» легенд. Далі розповімо про дві найбільш «міфологізовані» (після ЧАЕС) локації «Зони» – Рудий ліс і Міст Смерті. Обидва ці об’єкти стали «небезпечними» вже в день катастрофи.

Рудий ліс Чорнобиля – дерева, які «зустріли» радіоактивну хмару

Якщо ви хочете дізнатися, що трапиться з рослиною при сильному опроміненні радіацією, погляньте на Рудий ліс. Цю локацію не можна побачити зблизька, адже вона все ще дуже радіоактивна. Гіди туристичної компанії обов’язково покажуть вам це місце з безпечної відстані!

А подивитися тут дійсно є на що. У 1986-1987 роках ділянка лісу площею 4,5 тисячі гектар перебувала в зоні, де потужність експозиційної дози становила 500 мР/год. За цей час місцевість «отримала» 8000-10000 рад. Ночами заражений ліс світився, адже ферменти деревини взаємодіяли з радіоактивними елементами.hugh-mitton-424463-unsplash

Заражену територію поділили на декілька зон:

  • в першій – ураження було стовідсотковим;
  • в другій – загинула половина дерев і підлісок;
  • в третій – рослини захворіли, але продовжили рости.

Сьогодні рудий ліс відновлюється – тут ростуть молоді ялини та сосни. Втім, у деяких ялинок формується хвоя довжиною до 4,5 см, а у сосен трапляються голки довжиною 10-14 см.

Уже в 1987 році більшу частину лісу поховали. Дерева повалили, поклали в траншеї та засипали шаром землі висотою 1 метр. Навколо нього насипали вал висотою 2,5 м і довжиною 3,5 км. Вчені побоювалися, що при загорянні сухі дерева стануть джерелом радіації, тому ліквідацію почали ще до того, як суперечка про її доцільність була остаточно вирішена. На жаль, пізніше дослідники встановили, що рослини виявилися занадто близько до ґрунтових вод…

Міст смерті – легенда про місто, яке зникло назавжди

Дорога, що веде в Чорнобильську зону відчуження, проходить через міст над залізницею. Звідси можна побачити 4 блок ЧАЕС і об’єкт «Арка». 26 квітня тут було багато людей: жителі Прип’яті приходили на міст, щоб побачити палаючий реактор. Вони не знали, що рівень радіації на дорозі сягає 500-600 рентген на годину.

Вже скоро це місце оточили з двох боків. Поліція пропускала тільки автомобілі, водіям яких рекомендували їхати максимально швидко… Згідно з міською легендою, всі люди, які прийшли в той день на міст, незабаром померли від променевої хвороби. Зі зрозумілих причин встановити, правда це чи ні, неможливо. Але і сьогодні рівень радіації тут сягає 150-200 мікрорентген на годину. І це попри регулярні чистки… Сьогодні єдина можливість побачити це місце – це екскурсія в Чорнобиль.

ДЖЕРЕЛО