«Розірваний кадр» Оксенія Бурлака

зображення_viber_2021-05-28_13-58-14#бібліотекар_рекомендує

#що_почитати

Підліткова повість про життя, перше кохання,  дружбу, популярність та зраду.

Головний герой Філ  – крутий руфер, йому вже шістнадцять. Ще трохи, і він стане топовим блогером, підніматиме солідний кеш, якого вистачить на забаганки Барбі (дівчина Філа, найкрутіша дівчина в школі) й на те, щоб звалити від родаків. Ще трохи, і він обставить самого Койота – поки що найкрутішого руфера в місті. І треба ж, щоб усе так раптово обвалилося. На залазі затримує поліція, розгніваний тато перекриває краник, з якого капало бабло. З роботою не клеїться, починаються масові відписки в інсті, Барбі погрожує піти. Ще й із Солькою мусить час гаяти, а вона зовсім не з тренду. Солька, подруга дитинства, яка хворіла на рак і перемогла його. Дівчина ніяк не може збагнути, чому зовсім не цінує життя Філ. Ми, часто, не цінуємо те, що маємо. Дружба хлопця з Соломією призводить до самоусвідомлення справжніх цінностей.

Твір читається легко. Письменниця використовує молодіжний сленг.

Цитати з книги:зображення_viber_2021-05-28_14-01-50

«Невже не доходить, що в тебе одне життя? Скільки людей в онкоцентрі мріють прожити хоча б ще рік, ще день. Деякі вмирають у страшних муках, а ти… Ти бавишся із життям, не знаючи його ціни. Залазиш на дах і витворяєш фокуси заради якихось там лайків. Усе це тупість, жахлива тупість.»

«Раніше не думала ні про волосся, ні про вітер, бо коли в тебе все гаразд, не можеш скласти ціни всьому тому, що оточує тебе на кожному кроці. А коли воно кудись щезає, починаєш розуміти, як багато значать просто буденні речі. Без них нема життя.»

«За життя треба боротися, бо воно справді прекрасне.»

«Ще недавно хотів бути блогером, мріяв стати таким, як Койот. А тепер сам себе не розумію… Спілкування із Солькою, оті відвідини онкоцентру, очі тих дітей змінили мене. Тож виходить, що я маю відмовитися від мрії про екстрим?»

«Ти змінила мене, показала інший світ. Ще рік тому я б навіть не подумав про благодійність. Ти – найкраще, що є в моєму житті… І я не здамся. Буду чекати. Сподіваюся, що колись все-таки пробачиш мені.»

 зображення_viber_2021-05-28_14-01-44

Джерело: Бурлака О. Розірваний кадр : повість / Оксенія Бурлака.  – Київ : Академія, 2020.  – 160 с.

Книгу Ви знайдете в нашій бібліотеці ;)

 

250px-Оксенія_Бурлака_письменницяБіографічна довідка: Оксенія Бурлака – українська письменниця, композиторка, копірайтерка й піар-фахівчиня. Писати музику, віршовані й прозові твори почала у 14 років. Здобула журналістську освіту в КиМУ (Магістр-2013). Працювала з гуртом НЕАНГЕЛИ (2017-2018), а також з українською співачкою Гайтаною (2011-2012). У 2013 Оксенія випустила свою дебютну книгу «Просто так вышло». Потім у 2017 у продаж вийшли: електронна книга «Звездам не дано любить» і два цифрові музичні альбоми авторської інструментальної музики. У 2019 дебютувала у підлітковій літературі повістю «Поцілунок був не останній». В 2020 році вийшла книга «Розірваний кадр».