Результати пресконференції “Підсумки першого року реалізації благодійної акції “Українським дітям – українську книгу!” (відео)

Спікери: Олександр Ткаченко - міністр культури та інформаційної політики України; Олег Наливайко - голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України; Андрій Мельник - заступник міністра закордонних справ України; Олександр Красовицький - український видавець, генеральний директор та власник видавництва «Фоліо»; Мирослав Кастран - Надзвичайний і Повноважний Посол України в Словацькій Республіці (онлайн); Олег Куць - радник-посланник Посольства України в Польщі (онлайн).
Благодійну акцію «Українським дітям – українську книгу!» започаткували 15 березня 2022 року Державний комітет телебачення і радіомовлення України спільно з Офісом Президента України та Міністерством культури та інформаційної політики України. Ідея акції – забезпечити підручниками та художньою літературою дітей, які рятуючись від російської агресії були змушені залишити свої домівки й тимчасово виїхати до більш безпечних регіонів України та за кордон. До благодійної акції долучилися вітчизняні видавці зі всієї України. Було зібрано 1 мільйон примірників книжок.
У листопаді 2022 року стартував новий міжнародний напрямок акції «Українській молоді – європейську книгу». Його мета – дати можливість українській молоді долучитися до європейської наукової літератури.
Про це йшлося на пресконференції на тему: “Підсумки першого року реалізації благодійної акції «Українським дітям – українську книгу!» в Медіацентрі Україна-Укрінформ.
«Українська книга, яку ми роздаємо нашим дітям за кордоном, – це місточок, що дозволяє їм утримати надію на повернення додому. Так вони не втрачають емоційний і психологічний зв’язок з Україною. Це важливо, коли ми всі як нація переживаємо найскладніші сторінки нашої історії. Наші діти у 25 європейських країнах отримали українські книги. Наразі ми передали близько 600 тисяч примірників», – зазначила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко підкреслив, що акція є унікальним проєктом воєнного часу, який триватиме доти, доки він потрібний.
Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Олег Наливайко зауважив, що проєкт із перших днів свого існування реалізувався завдяки літературі, яка знаходилася в Харкові: «Ми зрозуміли, що без книжкової столиці України – Харкова – у повному обсязі неможливо буде здійснити проєкт. Місто палало. Попри вибухи, відбулася ціла спецоперація, коли вантажилися машини на складах під Харковом за допомогою військових, аби довезти ці книги в мирні німецькі та польські містечка».
На пресконференції зазначалося, що акція набула розгалуження, зокрема, стартував проєкт «Українським захисникам – українську книгу». Цю ініціативу підтримують і європейські партнери України.
За даними ООН, близько 8 млн українців виїхали за кордон, переважно жінки та діти.