Результати пресконференції “Підсумки першого року реалізації благодійної акції “Українським дітям – українську книгу!” (відео)

1679491040-17822 березня, о 12.00 відбулась онлайнова пресконференція на тему: «Підсумки першого року реалізації благодійної акції «Українським дітям – українську книгу!». Організаторами виступили: Державний комітет телебачення і радіомовлення України, Медіацентр Україна – Укрінформ.

Спікери: Олександр Ткаченко - міністр культури та інформаційної політики України; Олег Наливайко - голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України; Андрій Мельник - заступник міністра закордонних справ України; Олександр Красовицький - український видавець, генеральний директор та власник видавництва «Фоліо»; Мирослав Кастран - Надзвичайний і Повноважний Посол України в Словацькій Республіці (онлайн); Олег Куць - радник-посланник Посольства України в Польщі (онлайн).

Благодійну акцію «Українським дітям – українську книгу!» започаткували 15 березня 2022 року Державний комітет телебачення і радіомовлення України спільно з Офісом Президента України та Міністерством культури та інформаційної політики України. Ідея акції  – забезпечити підручниками та художньою літературою дітей, які рятуючись від російської агресії були змушені залишити свої домівки й тимчасово виїхати до більш безпечних регіонів України та за кордон. До благодійної акції долучилися вітчизняні видавці зі всієї України. Було зібрано 1 мільйон примірників книжок.

У листопаді 2022 року стартував новий міжнародний напрямок акції «Українській молоді – європейську книгу». Його мета – дати можливість українській молоді долучитися до європейської наукової літератури.

За рік у межах благодійної акції «Українським дітям – українську книгу!» 25 країн світу отримали близько 600 тисяч українських книжок для дітей-біженців.

Про це йшлося на пресконференції на тему: “Підсумки першого року реалізації благодійної акції «Українським дітям – українську книгу!» в Медіацентрі Україна-Укрінформ.

1679490749-409«Українська книга, яку ми роздаємо нашим дітям за кордоном, – це місточок, що дозволяє їм утримати надію на повернення додому. Так вони не втрачають емоційний і психологічний зв’язок з Україною. Це важливо, коли ми всі як нація переживаємо найскладніші сторінки нашої історії. Наші діти у 25 європейських країнах отримали українські книги. Наразі ми передали близько 600 тисяч примірників», – зазначила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко підкреслив, що акція є унікальним проєктом воєнного часу, який триватиме доти, доки він потрібний.

«Не секрет, що росіяни книгу також вважають зброєю, бо на окупованих територіях ми бачили, як вони збирали україномовні книжки та намагалися їх вилучити або знищити. Тому акцію важливо підтримувати й на деокупованих територіях. З тієї ж причини ми розпочали її для “пунктів незламності” та для українських військових», - зауважив міністр. Він також подякував видавцям, зокрема, «Фоліо», «Ранок», «Освіта», «Антологія», «Абетка», «Чорні вівці», які на волонтерських засадах надрукували необхідну кількість примірників для поширення.

Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Олег Наливайко зауважив, що проєкт із перших днів свого існування реалізувався завдяки літературі, яка знаходилася в Харкові: «Ми зрозуміли, що без книжкової столиці України – Харкова – у повному обсязі неможливо буде здійснити проєкт. Місто палало. Попри вибухи, відбулася ціла спецоперація, коли вантажилися машини на складах під Харковом за допомогою військових, аби довезти ці книги в мирні німецькі та польські містечка».

На пресконференції зазначалося, що акція набула розгалуження, зокрема, стартував проєкт «Українським захисникам – українську книгу». Цю ініціативу підтримують і європейські партнери України.

«Лейденський університет передав нам тисячі примірників книг у межах проєкту «Українській молоді – європейську книгу», – підкреслила Джапарова.

За даними ООН, близько 8 млн українців виїхали за кордон, переважно жінки та діти.

Джерело