Рабіндранат Тагор – бенгальський і індійський письменник

20210506_150449Рубрика “Бібліотеки Київщини”

Матеріал поданий без змін

Я спав, и мені снилося, що життя — це радість.
Рабіндранат Тагор

Рабіндранат Таґор – бенгальський і індійський письменник, диво-людина, «Леонардо Да Вінчі» сучасної Індії. Він – поет,  філософ, драматург, есеїст-публіцист, композитор, соціальний реформатор, освітянин, художник, актор та перший неєвропейський лауреат Нобелівської премії з літератури.    Творчість Тагора відіграла вирішальну роль у становленні сучасної бенгальської мови, він збагатив бенгальську поезію новими формами і віршованими розмірами, заклав основи жанру оповідання і розвинув романний жанр. Він справив вплив на всі літератури Індії. Тагору належить кілька тисяч пісень у народному стилі; його вірш “Душа народу” (1911) став національним гімном Індії, а пісня “Моя золота Бенгалія” – тепер національний гімн Республіки Бангладеш. Це єдиний поет у світі,  вірші  якого стали гімнами одразу  після незалежності двох країн.   Значний внесок Тагора і в малярство -  дві тисячі малюнків  і картин, виконаних здебільшого в умовній манері, значно розширюють уявлення про духовний світ поета.

Тагор — почесний доктор Оксфордського університету, удостоєний почесного ступеня чотирьох університетів Індії. Таґора шанує весь світ, він писав бенгальською мовою, але зміст його творів – для всіх землян. Творчість не має кордонів. Картини його – саме про це і говорить. Ми мало знаємо про нього, особливо наша молодь.

Будучи одночасно поетом, художником, драматургом, письменником, композитором та діячем національного визвольного руху, Тагор отримав від свого народу епітет “Гурудев” – великий вчитель.

7 травня  цьому відомому письменнику виповнюється 160 років від дня народження. Обухівська центральна публічна бібліотека для дорослих Обухівської міської ради вшанувала  його творчість викладкою – присвятою «Рабіндранат Таґор – бенгальський і індійський письменник», біля якої проводяться огляди літератури. Всіх, хто цікавиться творчістю цього письменника, запрошуємо в бібліотеку.

Л.Храпач – завідуюча Обухівською центральною публічною бібліотекою

                     Обухівської міської ради

IMG-4b7b2db220d75fcca0c0de13f002c1bd-V