Підтримка українських установ культурної спадщини у цифровому збереженні матеріальної спадщини

csm_NFDI4C_Logo_DyptichBlack_868f01d815NFDI4Culture – Consortium for Research Data on Material and Immaterial Cultural Heritage співпрацює з ініціативою SUCHO з метою підтримки українських установ культурної спадщини у цифровому збереженні матеріальної спадщини. Особливість цього нового партнерства — постачання обладнання для оцифрування, напр. 3D- та 2D-сканери, комп’ютери та камери безпосередньо до установ, які цього потребують для збереження культурної спадщини, яка перебуває під загрозою фізичного знищення внаслідок постійних руйнівних атак російських військових сил на території України.

Що пропонує ця служба підтримки?

Ця послуга створена для європейських та українських установ культурної спадщини. Європейські інституції можуть запропонувати обладнання, знання чи кошти, які можна використати для оцифрування в Україні.

Як надати допомогу?

Якщо Ви є представником установи, яка може пожертвувати обладнання, знання чи кошти, Ви можете скористатися формою служби підтримки. Будь ласка, вкажіть Support offer в рядку теми запиту.

Як повідомити, що потрібна допомога?

Якщо Ви є представником установи, яка потребує обладнання, Ви також можете скористатися формою служби підтримки. Будь ласка, вкажіть Donation request в рядку теми запиту. Якщо у Вас є інше запитання, або якщо Вам потрібно надіслати вкладені документи, будь ласка, напишіть нам безпосередньо на адресу: equipment@sucho.org 

Saving Ukrainian Cultural Heritage Online (SUCHO) — це мережа з понад 1300 волонтерів — професіоналів з сфери культурної спадщини, які об’єднують зусилля для виявлення та архівування сайтів, цифрового контенту та даних в українських установах культурної спадщини, що перебувають під загрозою, поки країна зазнає атаки. Для отримання додаткової інформації відвідайте SUCHO.org.

Зусилля координує NFDI4Culture за спеціальної підтримки Марини Назаровець, запрошеного дослідника в TIB Hannover з Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Щоб розширити можливості підтримки за межі Німеччини у SUCHO ведеться співпраця з представниками Королівської бібліотеки ШвеціїТовариства управління архівами і документацією Швеції та Австрійським центром цифрових гуманітарних наук.

Координатор команди Марина Назаровець (TIB Hannover) співставлятиме надані установами пропозиції обладнання із відповідними запитами установ, і допомагатиме в логістичному процесі доставки обладнання з Німеччини в Україну.

Безымянный2

Джерело