Підтримка України світовими зірками та відомими персонами – продовжується: Шон Пенн, Клаус Майне, Г‘ю Бонневілль, Жюльєт Бінош та ін.

630_360_1648378038-104У рамках 73-го Берлінського міжнародного кінофестивалю презентовано фільм Шона Пенна “Superpower” про війну росії проти України, який він приїздив знімати в Україну на початку війни. Про це розповів керівник ОП Андрій Єрмак у Телеграмі“На Берлінському кінофестивалі відбулася прем’єра фільму Шона Пенна “Superpower”, який Шон і Аарон Кауфман зняли про нашу Україну – справжню наддержаву. У ньому розповідається про війну за незалежність, російське вторгнення, яке сам Шон Пенн зустрів у Києві і бачив на власні очі перший день початку повномасштабної війни”, – зазначив Єрмак. Він подякував авторам стрічки, підкресливши, що “битва за правдиву історію – це ще один фронт війни, на якому ми повинні виграти”.

На відкритті Берлінале виступив Президент Володимир Зеленський.

630_360_1676657679-608Лідер Scorpions Клаус Майне наголосив на колективній відповідальності росіян за лідера, який вчинив напад на Україну. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Телеграмі«Сьогодні Клаус Майне, лідер Scorpions, сказав, що вважає всіх росіян винними в нападі на Україну. Так, в Гаазі будуть сидіти конкретні люди, хто віддавав та виконував накази. Але колективну відповідальність ніхто не скасовував, тому що народ виховав свого лідера і вчасно не сказав «ні».

Водночас Ткаченко підкреслив, що культура не може залишатися поза політикою, бо сьогодні це  зброя, яка може застосовуватися у двох напрямках: виправдовувати  вбивства чи захищати  ідентичність народу, який є її носієм: «Ми не можемо закривати очі на гастролі росіян в Європі і не бити в набат. Не можемо дозволити нетребкам-кіркоровим нести свою «культуру» у світ. Культура та мистецтво – це про духовність, зміст, людяність. Поняття, яких немає у нашого сусіда».

630_360_1677606920-858Британський актор Г‘ю Бонневілль, зірка серіалу «Абатство Даунтон», який вже озвучував англійською мовою документальний фільм про події в Україні “Листівки з України” провів онлайн-зустріч зі студентами Харківського національного університету ім. В. Каразіна. Про це повідомила у Фейсбуці заступник директора центру зв’язків з громадськістю університету Вікторія Крижанівська: «До каразінців завітав відомий британський актор Г‘ю Бонневілль. Поспілкувалися і про творчість, і про натхнення, і про підтримку України та Харкова під час війни, зокрема і в межах проєкту «Листівки з України». Окрім цього ще була жвава дискусія. Студенти були дуже активні та ставили багато запитань, зокрема про ставлення до України (що знали про Україну до війни), звідки черпає натхнення, яку книгу рекомендує почитати, перше, що зробить, коли Україна переможе тощо. А наприкінці запросили завітати до Харкова та Каразінського після перемоги».
630_360_1677604947-213А на 48-ій церемонії премії «Сезар» французька артистка Жюльєт Бінош віддала шану українському народу. Про це написав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Телеграмі: “«Рік тому, цього дня, російська армія за наказом свого президента порушила територіальну цілісність України. Ця 48-ма церемонія “Сезар” присвячена Україні та всім її жителям», – сказала у своїй промові акторка”.
Як повідомлялося, з 22 по 27 лютого швейцарський художник зі світла Геррі Хофштеттер у межах арттуру містами України «Вшанування пам’яті. Світло для надії» підсвічував будівлі й пам’ятники до роковин повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Джерело
Джерело
Джерело
Джерело