Продаж в Україні російських книжок неприпустимий економічно та ідеологічно – Жадан

630_360_1574949794-682Продаж в Україні російських книжок, особливо тих, що несуть пропагандистські наративи, є неприпустимим з економічної та ідеологічної точок зору. Про це в ефірі національного марафону новин сказав письменник, громадський діяч Сергій Жадан: «Це не нормально, що на дев’ятому році війни до нас завозяться інтелектуальні російські продукти, часто вони продаються просто контрабандно. Це просто неприпустимо – ні з економічної, ні з ідеологічної точки зору». Він зауважив, що російські книги можна побачити не лише на ринках, а й у книгарнях.
«Це фактично така п’ята колона, яка без проблем потрапляла і потрапляє на територію України. І якщо про якусь класичну літературу ще можна говорити, то коли йдеться просто про російську візію історії, зокрема й нашої, коли йдеться про спроби нав’язати нам своє бачення історичних процесів, це нікуди не годиться. З цим потрібно боротися на державному рівні. Це не про цензуру, це про захист свого простору», – наголосив Жадан. Він зазначив, що насправді російська книга не має в Україні міцної позиції, це нав’язане сприйняття.

«Є люди, які на цьому роблять бізнес. Але я переконаний, що за цим стоїть і ідеологічна робота росії», – сказав письменник. Він наголосив, що полиці книжкових магазинів узагалі не спорожніють, адже протягом останніх років українські видавництва суттєво збільшили видання перекладної літератури – художньої, наукової, документальної, історичної, книг як для дорослих, так і для дітей.

«За останні роки багато що змінилося, і присутність російської книжки в нас зовсім не така, як була на 2014 рік. І українці від цього не стали дурнішими. Навпаки, наш книжковий ринок почав розвиватися. І пропоновані закони націлені не стільки на заборону російського, скільки на підтримку україномовного контенту, створеного в Україні», – зазначив письменник.

Як повідомлялося 6 липня, культурні діячі, письменники та видавці закликали Президента Володимира Зеленського підписати законопроєкти №6287 і №7459, якими буде заборонено ввезення та продаж книжок російських і білоруських видавництв, а з наступного року – заборонятиметься видання книжок авторів – громадян держави-агресора. Також передбачається, що кожна новонароджена дитина і кожна дитина, якій виповниться 14 років, отримає сертифікат на купівлю українських книжок. Верховна Рада проголосувала за ці законопроєкти ще місяць тому, однак поки документи не підписав Глава держави.

Джерело