Прийнято історичне рішення Київською обласною радою VIII cкликання щодо визначення дати заснування Київщини – 842 рік

640px-Coat_of_Arms_of_Kiev_Oblast.svgІсторичне рішення було прийняте на сесії Київської обласної ради  рекордною більшістю, а саме – 67 голосів віддали депутати за визначення дати заснування Київщини, як адміністративно-територіальної одиниці.

По сьогоднішній день, відповідно до архівних документів, датою утворення Київської області вважалося 27 лютого 1932 року.  Приводом стала сталінська адмінреформа, яка не мала нічого спільного з історичною появою Київщини. 

За словами заступника голови Київської обласної ради Тетяни Семенової, яка стала ініціаторкою зміни дати, українці мають свою історію з тисячолітнім корінням. 
“Не перший рік я піднімаю це питання. Сьогодні воно гостро постало перед нами усіма, як ніколи. Дата заснування Київської області підписана диктатором сталіним у роки, коли українців знищували Голодомором, має бути змінена раз і назавжди”.

Рішенню передувала кропітка робота з істориками та краєзнавцями. Було пропрацьовано масу документів і історичних фактів.

Відтак, депутатський корпус підтримав звернення директора Інституту козацтва, доктора історичних наук, головного наукового співробітника Інституту історії України НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України Тараса Чухліба, ректора Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталія Коцура, голови Київського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, почесного краєзнавця України Євгена Букета щодо визначення дати заснування Київщини, як адміністративно-територіальної одиниці – 842 рік.

Згідно рішення Київська обласна рада Звертається до Київської обласної державної адміністрації (Київської обласної військової адміністрації) щодо подання відповідно до Порядку підготовки та подання Кабінетові Міністрів України на погодження пропозицій щодо відзначення пам’ятних дат і ювілеїв, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2003 № 1249, пропозиції до Кабінету Міністрів України стосовно відзначення пам’ятної дати заснування Київщини, як адміністративно-територіальної одиниці, визначивши дату святкування – останню неділю вересня.

А також документом рекомендовано звернутися до обласних рад стосовно прийняття аналогічних рішень відносно дати заснування їхніх областей.

Заступник голови Київської обласної ради Тетяна Семенова висловила вдячність усім депутатам, які підтримали знакове для всієї області рішення, а також депутату обласної ради Роману Титикалу, історикам та краєзнавцям, співробітникам виконачого апарату КОР за проведену колосальну роботу під час підготовки документу.

z6uzszpV1R9LcoDH4MvHrRE194xAM3WpM6FbJlu3

zlCIiFOqA0I4n4BnV8iG2BsSdde7o7UOCjK6Ht7e

ДЖЕРЕЛО