Працюємо онлайн, офлайн і в телефонному режимах…

На Івана (1)КОБЮ – 40 років. Акція “З любов’ю до моєї бібліотеки: роки співпраці”

Матеріал поданий без змін

 Робота бібліотеки під час карантину – не тільки час для внутрішньо бібліотечної роботи, але і для підвищення фахового рівня, застосування інноваційних форм роботи.

   На період карантину Потіївська  сільська бібліотека Білоцерківського району тимчасово  припинила проведення соціокультурних заходів.

  Але завідувачка бібліотеки продовжила свою діяльність в онлайн та телефонному режимі: розповідає про нові надходження літератури, виконує бібліографічні письмові та відео довідки, наповнює сторінку бібліотеки в соцмережах корисною для відвідувачів інформацією, продовжує  навчання цифрової грамотності на платформі „ Дія. Цифрова освіта ”.

Користувачі і бібліотеки підтримали флешмоб     #карантинаячитаю, #Вінграновськийбілоцерківщина, #смакуйтелітозкнигою та інші.

   На відзначення Дня захисту прав дітей та підтримки обдарованої молоді Потіївська сільська  бібліотека з 1 по 10 червня  2020 року провела онлайн фестиваль – конкурс дитячої творчості «Зоряний шлях».

У конкурсі брали участь діти віком від 6 до 15 років. Учасники конкурсу змагалися у двох вікових категоріях: молодша категорія – 6-10 років; старша категорія – 11-15 років; та в таких номінаціях: солісти – вокалісти; народні інструменти; художнє читання. Підсумки конкурсу підводились  окремо в кожній віковій категорії.

Всі учасники конкурсу нагороджені дипломами за участь, а переможці  -відзначені дипломом та медаллю за зайняті  І,ІІ,ІІІ місце.

    Відзначення Дня села символізує любов до рідного краю, до його колишніх і нинішніх героїв, його історії та культури. Найбільшим багатством села є  його жителі – щирі. привітні та гостинні люди. І лише їхнє уміле господарювання, любов до рідного села стали основою втілення в життя найзаповітніших мрій, всіх добрих справ та задумів кожної сім”ї.

Та цього річ масове святкування недоречне,  тому завідувачка бібліотеки разом з  сільською головою  Бурлакою Ольгою Андрієвною  від імені всієї громади індивідуально  привітали наймолодших жителів села: Зінченко Соломію, Костенко Олександру, Зосік Владиславу, Білощицького Мирона.

  Завітали до господи Карпенко Лідії Василівни, щоб привітати її з 90 річним ювілеєм.

 А з 50 річним золотим ювілеєм спільного подружнього життя приймали привітання родина Пинзар Василя Лукіча і Галини Петрівни,  привітали жителів, що зібралися на пенсію – Вдовиченко Віталія Михайловича і Клименка Василя Івановича.

Від усієї душі зичили  ювілярам  та їхнім  родинам міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, мирного неба над головою та рідної землі під ногами. Нехай серця наповнюються гордістю за своє рідне село, прагненням до єдності та

порозуміння, а  плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього.

На початку липня в Україну приходить чудове феєричне свято – свято Івана Купала. Це день єднання людини з природою, свято води та вогню – одне з головних слов’янських свят, що збігається з Різдвом Івана Хрестителя. По повір`ю – в цей день цвіте папороть, але от тільки квітки ніхто ніколи не бачив. Купальських обрядів багато - плетіння вінків, прикрашання зеленню будівель, перестрибування через багаття, обливання водою, ворожіння і т.п. Це свято прийшло з часів язичництва.

 Ввечері, 6 липня хлопці збирали хмиз для купальського вогнища, дівчата -  різнотрав’я, з якого плели вінки для усіх учасників свята, бо без віночків немислиме купальське дійство.

 Діти прикрашали Марену, водили хороводи навколо неї, співали пісень. Цього вечора  розважала піснями солістка Олійник Діана. Чарівний танок русалок та флеш-моб виконали учасники танцювального колективу «Фейєрія» Наприкінці свята запалало Купальське багаття, навколо якого водили хороводи.

Отже, діяльність книгозбірні під час карантину – це не тільки час для внутрішньої бібліотечної роботи, а й для підвищення фахового рівня та застосування інновацій.

літо з книгою

нагороди